KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Promo 20% na Viaplay (12M)

logo-powrot-roberta

MENU:

Testy F1 w Bahrajnie

Harmonogram, transmisje, składy

blank
Start - 24 hours of Le Mans - - Circuit de la Sarthe - Le Mans - France -

Lista zgłoszeń WEC ogłoszona, gdzie może pojechać Kubica?Więcej aut w kategorii Hypercar niż LMP2 – poznaliśmy nazwy zespołów i większość kierowców, którzy będą jeździć w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Gdzie może znaleźć się miejsce dla Roberta Kubicy?

Hypercar

 

W tej kategorii pojedzie 13 zespołów w tym 11 używających samochodów hybrydowych. W stawce zobaczymy Cadillaca, Vanwalla, Porsche (x4), Toyotę (x2), Ferrari (x2), Peugeota (x2) oraz Glickenhausa.

Większość ekip ogłosiła już swoje pełne składy, niewiadome pozostają jedynie w Hertz Team JOTA, Proton Competition oraz Glickenhausie.Warto zauważyć, że w składzie Vanwalla jest były mistrz świata Formuły 1, Jacques Villeneuve.

Na zgłoszenie nie zdecydował się ostatecznie zespół Isotta Fraschini.

Wśród kierowców mamy 8 zawodników z doświadczeniem w Formule 1.

Oto lista zgłoszeń kategorii Hypercar:zgloszenia wec 2023

LMP2

 

W tej kategorii mamy mniej aut niż w poprzednich latach, ale 11 zespołów, które się zgłosiły to uznane marki: Prema (x2), United Autosports (x2), Team WRT (x2), Alpine (x2), JOTA, Vector Sport i Inter Europol Competition.

W aucie IEC zajdą spore zmiany. Kuba Śmiechowski nadal będzie jego kierowcą, ale dołączy do niego Fabio Scherer. Nazwisko trzeciego kierowcy nie jest jeszcze znane.

Pełne składy ogłosiły zaledwie 2 ekipy. Po jednym wolnym miejscu mamy w dwóch ekipach, a po dwa puste miejsca mamy w 7 zespołach.

Roberta Kubicy na tej liście nie ma, jednak jego obecność jest mało prawdopodobna w ekipach Premy, United Autosports czy Team WRT.stawka lmp2 2023 wec

W kategorii LMGTE Am będziemy mieli 14 aut samochodów – Ferrari, Aston Martiny, Chevroleta i Porsche.

lmgte 2023 wec

PHOTO©FOCUSPACKMEDIAPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Australii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 3 marca
godz. 08:55 – Trening F3
godz. 12:30 – FP1 F1
godz. 14:00 – Kwalifikacje F3
godz. 16:00 FP2 F1

Sobota, 4 marca
godz. 10:15 – 1. wyścig F3
godz. 12:30 – FP3 F1
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 5 marca
godz. 09:50 – 2. wyścig F3
godz. 16:00 – Wyścig F1

Najbliższy start Kubicy

6h Portimao

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi