KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Promo 20% na Viaplay (12M)

logo-powrot-roberta

MENU:

Testy F1 w Bahrajnie

Harmonogram, transmisje, składy

blank

Red Bull wydał 230 mln funtów w 2021Kwota, jaką mistrzowie świata wydali, by zapewnić Maxowi Verstappenowi mistrzostwo świata robi wrażenie, ale i tak Red Bullowi udało się osiągnąć zysk w sezonie 2021. No chyba że doliczymy do tego karę za przekroczenie limitów budżetowych.

Od sezonu 2021 obowiązują limity budżetowe. W ubiegłym roku zespoły mogły wydać bazowo $145 mln plus bonusy, m.in. za sprinty. Jak wiemy, Red Bullowi nie udało się zmieścić w tej kwocie. Red Bull w sezonie 2021 przekroczył budżet o $2,2 mln, a zatem 1,6%. FIA przyznaje, że jest świadoma, iż gdyby prawidłowo została naliczona ulga podatkowa, jaką dostał Red Bull, przekroczenie wyniosłoby tylko $0,5 mln.

Red Bull otrzymał za to $7 mln kary oraz 10% czasu w tunelu aerodynamicznym mniej.Wszystkie te kwoty to jednak wydatki zaliczające się do limitów budżetowych. Są jeszcze wydatki wyłączone z tych limitów – m.in. pensje kierowców i 3 najważniejszych osób w ekipie, wydatki na marketing, podróże, zakwaterowanie itd. Łącznie tych kategorii wydatków wyłączonych z limitów jest 13.

Jeżeli sumować wszystko, co Red Bull wydał w sezonie 2021 – zarówno to, co zlicza się do limitów budżetowych, jak i tych, które są z niego wyłączone – wychodzi nam kwota 230 mln funtów. Mimo to, ekipa zdołała osiągnąć zysk w wysokości 1,3 mln funtów.„Finansowa pozycja firmy była uważnie zarządzana podczas tego sezonu. Wprowadzenie regulacji finansowych w F1 wymusiło oszczędności. Grupa wprowadziła plan zbalansowanej redukcji kosztów by upewnić się, że będziemy w zgodzie z nowymi przepisami” – skomentował Christian Horner.

Red Bull wydał w 2021 roku o 10 mln funtów więcej niż w 2020, jednak wówczas rozegrano tylko 17 wyścigów. W 2019 roku, gdy nie obowiązywały jeszcze limity budżetowe (i było 21 wyścigów czyli 1 mniej niż w 2021) Red Bull wydał zaledwie 7 mln więcej.

Źródło: racefans.netPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Australii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 3 marca
godz. 08:55 – Trening F3
godz. 12:30 – FP1 F1
godz. 14:00 – Kwalifikacje F3
godz. 16:00 FP2 F1

Sobota, 4 marca
godz. 10:15 – 1. wyścig F3
godz. 12:30 – FP3 F1
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 5 marca
godz. 09:50 – 2. wyścig F3
godz. 16:00 – Wyścig F1

Najbliższy start Kubicy

6h Portimao

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi