KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank
large-2022 United States Grand Prix - Sunday

Oceny mediów po GP USA: 5 kierowców z „10-tkami”



Po ocenach mediów widać wyraźnie, że wyścig na Circuit of the Americas miał kilku bohaterów oraz dwóch antybohaterów. Którzy kierowcy mogą być dumni ze swoich not, a którzy niekoniecznie?

Najwyższe oceny za rywalizację w USA zgarnął zwycięzca – Max Verstappen, który tym razem musiał mocno natrudzić się po błędzie zespołu. Od dwóch mediów otrzymał on maksymalną notę. Podobnie miał Sebastian Vettel, którego jazda również została oceniona nader wysoko.

Ale to nie koniec kierowców, którzy dostali przynajmniej jedną maksymalną notę. 10-tki otrzymali także Lewis Hamilton, Fernando Alonso i Lando Norris. Wysoko oceniono również Charlesa Leclerca.

Na drugim biegunie ocen mediów znaleźli się Lance Stroll, Valtteri Bottas, Daniel Ricciardo i Nicholas Latifi. Ci dwaj ostatni nie przekroczyli nawet średniej „3”.



Największe różnice w ocenach mediów występowały w przypadku Carlosa Sainza, który otrzymywał od 5 do 9.

MKierowcaAMuSCrash.netThe Racef1i.comAutosportPlanet F1SumaŚrednia
1Max Verstappen10108.59.59956.09.33
2Sebastian Vettel1010899955.09.17
3Lewis Hamilton 910999854.09.00
4Fernando Alonso8108.59.58852.08.67
5Charles Leclerc 9888.59850.58.42
6Lando Norris81098.57850.58.42
7Carlos Sainz988.598547.57.92
8Kevin Magnussen968b/o8839.07.80
9Sergio Perez 777887.544.57.42
10Yuki Tsunoda87776843.07.17
11Alex Albon87877643.07.17
12Guanyu Zhou766.5676.539.06.50
13George Russell 766.57.55638.06.33
14Mick Schumacher775.565636.56.08
15Pierre Gasly7565.555.534.05.67
16Esteban Ocon653.5656.532.05.33
17Lance Stroll643.564528.54.75
18Valtteri Bottas5445.54426.54.42
19Daniel Ricciardo23333317.02.83
20Nicholas Latifi3323.52316.52.75

W klasyfikacji generalnej ocen mediów nie zaszły duże zmiany. Pierwszą mamy dopiero na 11. miejscu, na które wskoczył Sebastian Vettel, zamieniając się pozycjami z Valtterim Bottasem.



Pierra Gasly wyprzedził Alex Albon. Na czele nadal zdecydowanie Max Verstappen.

MKierowcaŚredniaZmiana
1Max Verstappen 8.940
2Charles Leclerc8.310
3George Russell7.730
4Lewis Hamilton 7.690
5Fernando Alonso7.630
6Lando Norris7.570
7Sergio Perez7.340
8Carlos Sainz7.240
9Esteban Ocon7.070
10Sebastian Vettel6.781
11Valtteri Bottas6.60-1
12Alex Albon6.591
13Pierre Gasly6.52-1
14Kevin Magnussen6.350
15Nico Hulkenberg6.250
16Guanyu Zhou6.200
17Lance Stroll6.110
18Mick Schumacher5.890
19Yuki Tsunoda5.820
20Daniel Ricciardo5.560
21Nicholas Latifi4.220
Nyck de Vries9.75

Dane zebrał Patryk Kucharski



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi