Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

F1 Grand Prix of Australia

Spory zysk F1 w 2. kwartale. Inwestorów – również w zespoły – przybywaFormuła 1 opublikowała swój raport za drugi kwartał 2022 roku. Zysk jest spory, co biorąc pod uwagę rosnącą popularność serii, nie dziwi. Podobnie jak zainteresowanie nowych inwestorów serią i jej zespołami.

Spore zyski

 

W drugim kwartale sezonu 2022 odbyło się 7 wyścigów F1, podobnie jak w drugim kwartale sezonu 2021, dlatego można je ze sobą porównać, choć w 2021 obowiązywały jeszcze ograniczenia i wpływy np. z Paddock Club były mniejsze. Inne były również tory, na których obywały się rundy, a co za tym idzie, inne wysokości wpisowych.

Przychody wyniosły $744 mln w drugim kwartale, co jest wzrostem o 48,5% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Zysk w drugim kwartale to $49 mln, a w ubiegłym roku F1 zanotowała $43 mln straty w analogicznym okresie. W tym czasie zespołom wypłacono $368 mln.Wzrosły również przychody ze sprzedaży praw komercyjnych oraz z F1 TV Pro.

Inwestorzy z Azji

 

Rosnąca popularność, większe zyski, a tym samym kwoty dla zespołów oraz limity budżetowe sprawiają, że zespoły Formuły 1 stają się bardzo łakomym kąskiem, a ich wartość rośnie.

Mówi o tym w rozmowie z Reutersem miliarder z Hong Kongu, Calvin Lo, który przyznaje, że zarówno on, jak i wielu jego kolegów szuka podobnych inwestycji w zespoły, jakich w 2020 roku dokonał Dorilton Capital, kupując Williamsa.

„Wiele osób, również ja, nadal szuka innych zespołów, inncyh okazji ponieważ są w stawce dobre ekipy, które nie mogą zbudować lepszego samochodu. W Azji jest obecnie dużo płynności finansowej i nie powinniśmy być zaskoczeni, gdy usłyszymy niebawem, że ktoś lub jakieś konsorcjum z Azji, inwestuje w inny zespół” – mówi Lo.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Japonii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Bahrajnu WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 30 września
godz. 12:00 – 13:00 – 1. trening
godz. 15:00 – 16:00 – 2. trening

Sobota, 1 października
godz. 12:00 – 13:00 – 3. trening
godz. 15:00 – 16:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 2 października
godz. 14:00 – 16:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi