KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Promo 20% na Viaplay (12M)

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Lukas Hewner, Grzejnik, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Tsopni, Bartosz Kamiński, Marcin Chochowski, Mateusz Pabiańczyk, Edmund Bogusz, Mikołaj Demkow, Marcin Starczewski, Tomasz Jakubiec, Jędrzej Otręba, Darek Zaciura, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Tomasz Ignaczak, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Kamil Cee, Grzegorz Pliś, Pawel Licznerski, szymon034, Adrian Karwan, Marcin Rentflejsz, Piter, Rysiek Łotocki, Marcin Bogutyn, Ba Ru
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
archetype, Konopkasz, jacek79100, Robert Niekubica, Tarzan
blank

Pożegnaliśmy właśnie Francję i Paul Ricard?Być może właśnie byliśmy świadkami ostatniego Grand Prix Francji na kilka lat i ostatniego wyścigu na Paul Ricard w historii. Według wielu nieoficjalnych doniesień w kalendarzu na sezon 2023 nie będzie Francji. Co więcej, nadal toczy się walka o Monako.

Koniec Francji?

 

O tym, że przyszłość Grand Prix Francji, zwłaszcza na torze Paul Ricard w Le Castellet jest wątpliwa, wiadomo nie od dziś. Umowa na organizację tego wyścigu wygasa w tym roku i o GP Francji w przyszłości mówi się jedynie w kontekście rotacyjnego rozgrywania europejskich rund.

Szef Formuły 1, Stefano Domenicali, przyznaje, że Francja zasługuje na swój wyścig, ale jednocześnie sam roztaczał wizje organizacji wyścigu ulicznego w Nicei.Jak dziś informuje niemiecki oddział Sky Sports, dzisiejsze Grand Prix Francji było ostatnim w najbliższej przyszłości. Takie same informacje przekazywały wczoraj brazylijskie media.

Niemal pewne jest już, że w najbliższych latach nie zobaczymy toru Paul Ricard w kalendarzu.

I nie tylko?

 

Co więcej, jak pisze Sky, Francja może stracić oba „swoje” wyścigi bowiem nadal nie jest pewna przyszłość Grand Prix Monako. Formuła 1 chce by Monako płaciło więcej za organizację rundy u siebie (obecnie to zaledwie €15 mln) oraz by zaprzestało organizacji własnego Paddock Clubu oraz zrezygnowało z reklam zewnętrznych.Podobno w ratowanie wyścigu w Księstwie włączył się sam Książe Albert – wielki fan sportu i wyścigów, tradycyjnie wręczający nagrody najlepszym.

Stefano Domenicali mówił niedawno, że w kalendarzu F1 będzie 6-8 europejskich rund. Paradoksalnie, wypadnięcie Francji czy Monako może dać miejsce w F1 innemu torowi z niepewną przyszłością – Grand Prix Belgii na torze Spa.

Formuła 1 będzie tworzyła prowizoryczny kalendarz na sezon 2023 w sierpniu i wrześniu i nie jest wykluczone, że już teraz zostaną ogłoszone rundy zapasowe, gdyby nie mogły odbyć się inne rundy, na przykład wciąż niepewne Grand Prix Chin.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 26 maja
godz. 13:30 – 14:30 – 1. trening F1
godz. 17:00 – 18:00 – 2. trening F1
Sobota, 27 maja
godz. 12:30 – 13:30 – 3. trening F1
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 28 maja
godz. 15:00 – Wyścig F1

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi