Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

Motor Racing - Formula One World Championship - Spanish Grand Prix - Race Day - Barcelona, Spain

Latifi podejrzewa różnice w nadwoziu z AlbonemZmiana partnera zespołowego w Williamsie raczej nie wygląda korzystnie dla Nicholasa Latifi. Kanadyjczyk znacznie odstaje od Alexa Albona. Według niego wina może leżeć w bolidzie, którym dysponuje.

Po nieco lepszym sezonie 2021, Williams znów jest na ostatnim miejscu w tabeli Formuły 1. Nadal zdecydowanie gorszym kierowcą tej ekipy jest Nicholas Latifi, którego najwyższe miejsce w tym sezonie to 14. Dwa razy był 15, 5 razy 16, a raz wyścigu nie ukończył.

Przed swoją publicznością w Kanadzie Latifi znów nie wypadł korzystnie, tracąc sporo na mecie do Albona.

„Tracimy bardzo dużo tempa obecnie. Na przejazdach z niskim obciążeniem, wysokim, na dobrych oponach i podczas zarządzania degradacją. Jesteśmy zdecydowanie za daleko. Najbliższe dwa tygodnie musimy poświęcić na zrozumienie tego. To musi być coś fundamentalnego, niezależnego od warunków na torze” – mówi Latifi.Pytany o swoją stratę do kolegi z zespołu, Latifi jest przekonany, że nie chodzi tylko o niego.

„Według mnie to coś idącego znacznie dalej niż problemy ze stylem jazdy. Z pewnością na początku sezonu to była po części prawda lub można tym wyjaśnić część różnicy. Ale oprócz tego, patrząc na poziom pewności siebie, jaki odczuwam, to tempa po prostu nie ma” – mówi Latifi.

Według niego, jednym z wyjaśnień mogą być osiągi samochodu i różnice w nadwoziu, które są pomiędzy jego samochodem, a samochodem Alexa Albona.

„Są sytuacje, w których nie czuję by mój samochód był zdolny do tego, co robi ze swoim samochodem Alex, gdy patrzę na jego dane. A to nie jest przyjemnym uczuciem. To trudna układanka więc zobaczymy, co będziemy w stanie z nią zrobić podczas dwutygodniowej przerwy” – dodaje Kanadyjczyk.

Źródło: racefans.netPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Wielkiej Brytanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Monzy WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 1 lipca
godz. 14:00 – 17:00 – Pierwszy trening F1
godz. 17:00 – 18:00 – Drugi trening F1

Sobota, 2 lipca
godz. 13:00 – 14:00 – 3. trening F1
godz. 16:00 – 17:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 3 lipca
godz. 16:00 – 18:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi