Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

large-2022 Filming Day - Spain

„Widząc szybkość naszego bolidu i to jak radzi sobie George, humor mi spadł”Wiele wskazuje na to, że już za tydzień zobaczymy Roberta Kubicę w bolidzie Formuły 1. Polak w bardzo ciekawej rozmowie z Polskim Radiem mówił również o osiągach tegorocznego bolidu Alfy Romeo F1 Team Orlen oraz tym, jak radzi sobie George Russell.

Będzie trening?

 

Podczas wizyty w Poznaniu polski kierowca zdradził w rozmowie z RMF FM, że możliwe, że jeszcze przed 24h Le Mans zobaczymy go za kierownicą Alfy Romeo. Chodzi oczywiście o udział w pierwszej sesji treningowej. Kubica ma zaplanowane 4 takie jazdy w tym sezonie, nie odbył jeszcze żadnej.Tegoroczne 24h Le Mans odbędzie się 11 i 12 czerwca, a to oznacza, że Kubica może pojechać albo przed GP Hiszpanii za tydzień albo za 2 tygodnie przed GP Monako. Raczej oczywistym jest, że stanie się to w Barcelonie.

Całą rozmowę z RMF FM wysłuchacie tutaj.

O bolidzie – na 2022 i 2019

 

Po 5 wyścigach sezonu 2022 Alfa Romeo F1 Team Orlen, w którym Robert Kubica jest kierowcą rezerwowym, zajmuje 5. miejsce w klasyfikacji generalnej konstruktorów Formuły 1. Polak chwali postawę ekipy w długiej rozmowie z Programem I Polskiego Radia.

„Nasi inżynierowie i projektanci wykonali kawał dobrej roboty. Auto prowadzi się bardzo dobrze. Zresztą widać to po rezultatach Valtteriego. Mam nadzieję że niebawem zaczniemy zdobywać punkty oboma bolidami. W pierwszym roku bardzo ważny jest rozwój, ale mamy skuteczny plan. Co najważniejsze, już wprowadziliśmy modyfikacje, które okazały się skuteczne i nasze dane z symulatora mają pokrycie w tym co się dzieje na torze, a to najważniejszy element w Formule 1” – mówi Kubica.

Po raz pierwszy kierowca opowiedział o wrażeniach z testu opon Pirelli, który odbył się po zakończeniu GP Emilii – Romanii.

„14 dni temu na Imoli miałem możliwość testowania bolidu. Oczywiście wiedziałem z danych na symulatorze, ale gdy to poczułem to aż oczy mi się uśmiechnęły” – powiedział Robert.Tym samym u Roberta pojawił się jeszcze większy żal, że nie może tym autem jeździć regularnie.

„Mamy taką maszynę, że pomyślałem sobie, że gdy rok temu zastępowałem Kimiego, nie mówiąc już o 2019 roku, F1 to w obecnym bolidzie mógłbym być w punktach w każdym wyścigu” – mówi Robert Kubica.

Polak rozwinął temat sezonu w Williamsie, przytaczając pewne wnioski z analizy danych jego potyczek z George Russellem.

„Dziwna historia, ale otworzyłem pewne dane z 2019 i popatrzyłem, jak na niektórych torach, gdzie byłem za Georgem, który sobie radzi wyśmienicie w Mercedesie, ale jeździłem zakręty szybciej. A właśnie kierowca jest od tego by jeździć zakręty szybciej – wciskać gaz do dechy potrafi każdy. A ja dziwnym trafem byłem za nim. Gdy dodałem do tego to, jak zachowywał się wtedy nasz bolid, a jak zachowuje się nasz obecny i jak radzi sobie George to trochę humor mi spadł. Ale takie jest życie”.

Całej rozmowy wysłuchacie tutaj.

Źródło: Polskie Radio – polskieradio24.pl, RMF FMPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 27 maja
godz. 14:00 – Pierwszy trening F1
godz. 17:00 – Drugi trening F1

Sobota, 28 maja
godz. 13:00 – Trzeci trening F1
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 29 maja
godz. 15:00 – WYŚCIG F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi