KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

Bilińscy o startach i Polsce, Kucharczyk przed sezonemJuż w tym tygodniu Tymoteusz Kucharczyk rozpocznie swój pierwszy sezon startów w single seaterach. Przed sezonem postanowił… podziękować. Roman Biliński i jego rodzina mówią natomiast o startach pod polską flagą.

Kucharczyk przed sezonem

 

Podczas testów był jednym z najszybszych kierowców, ale pierwszy poważny sprawdzian będzie miał miejsce w ten weekend na torze Portimao. Tymek Kucharczyk rozpoczyna swój sezon.

W najbliższą sobotę odbędą się dwie 40-minutowe sesje treningowe, a następnie 15-minutowe kwalifikacje i wyścig trwający 25 minut + 1 okrążenie.

W niedzielę ponownie czekają nas kwalifikacje trwające 15 minut, a następnie dwa wyścigi. W pierwszym z niedzielnych wyścigów kierowcy będą startowali zgodnie z drugim najszybszym czasem kwalifikacji. Pojadą 18 minut + 1 okrążenie. W ostatnim wyścigu będą liczyły się najlepsze czasy drugich kwalifikacji. Odbędzie się on na dystansie 25 minut + 1 okrążenia.

W 18-minutowym wyścigu punktuje 11 kierowców zgodnie ze schematem 15-12-10-8-8-6-6-4-4-2-2. W dłuższych, 25 minutowych wyścigach punkty przyznajemy zgodnie ze schematem 25-18-15-15-12-10-8-6-4-2-1.Przed swoim pierwszym „pokartingowym” sezonie Kucharczyk postanowił podziękować wszystkim, którzy towarzyszyli mu w wyścigowej drodze dotychczas.

Bilińscy o Polsce

 

W miniony weekend odbyła się pierwsza runda serii FRECA, w której jeździć będą Roman Biliński (Trident) oraz Piotr Wiśnicki (KIC Motorsport). Polakom, przede wszystkim Bilińskiemu, towarzyszyła w ten weekend ekipa TVP Sport, która nagrała rozmowy z kierowcą i jego rodzicami.W rozmowie z kierowcą padają bardzo podobne stwierdzenia jak w wywiadach, które prezentowałem Wam już wcześniej tutaj, dlatego odsyłam tutaj do wywiadu dla TVP Sport https://powrotroberta.pl/2022/04/kucharczyk-po-testach-sztuka-zaczyna-sezon-bilinski-o-f1-i-orlen-teamie.html oraz tutaj do rozmowy z Polskim Radiem. https://powrotroberta.pl/2022/04/bilinski-dobrze-przygotowany-do-sezonu-wsparcie-polskich-kibicow-jest-dla-niego-bardzo-wazne.html

Warto wysłuchać natomiast słów ojca Romana Bilińskiego o tym, jak bardzo kierowca chce jeździć pod polską flagą. Obejrzycie ją poniżej:

Cały materiał o Romanie z Monzy obejrzycie tutaj. https://sport.tvp.pl/59826931/roman-bilinski-marzy-o-formule-1-historia-roberta-kubicy-jest-dla-mnie-zadziwiajacaPodziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi