Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

alain prost f1

Prost rozczarowany Alpine, gorzkie słowa o kierownictwieCzterokrotny mistrz świata Formuły 1, Alfain Prost, którego odejście z Alpine zostało wczoraj „ogłoszone”, ma duży żal do swojej byłej ekipy i zarządzającego nią Laurenta Rossi.

O odejściu Prosta z Alpine napisał wczoraj Autosport i wieść bardzo szybko się rozniosła, jednak francuski zespół nie opublikował w tej sprawie żadnego komunikatu. Takim rozwojem spraw Alain nie był zachwycony.

„Jestem bardzo rozczarowany tym, jak ta wiadomość została dziś ogłoszona! Ustaliliśmy, że zakomunikujemy to razem z Alpine! To brak szacunku! Odrzuciłem propozycję złożoną mi w Abu Dhabi na sezon 2022 ze względu na relacje osobiste i miałem rację! Do zespołów w Enstone i Viry: będę tęsknił za wami” – napisał wczoraj na Twitterze Prost.Niedługo później udzielił wywiadu magazynowi L`Equipe, w którym po części wyznał, co mogło być powodem rozstania z zespołem.

„Laurent Rossi chciał być najważniejszy i być w świetle reflektorów. Nawet jako członek zarządu dowiadywałem się w ostatniej chwili o niektórych decyzjach. To kwestia szacunku. Relacje stawały się coraz bardziej skomplikowane” – mówił Prost.

Czterokrotny mistrz świata F1, Alain Prost, dołączył do Renault F1 Team na początku 2017 roku jako doradca. W połowie 2019 roku został jednym z dyrektorów Alpine.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 27 maja
godz. 14:00 – Pierwszy trening F1
godz. 17:00 – Drugi trening F1

Sobota, 28 maja
godz. 13:00 – Trzeci trening F1
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 29 maja
godz. 15:00 – WYŚCIG F1

Popularne tagi

Archiwum