KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank

Wyniki GP Australii

Vettel: Ogień nadal się paliCzterokrotny mistrz świata, Sebastian Vettel, deklaruje w rozmowie z f1-insider.com, że nadal ma motywację do jazdy w Formule 1, choć przyznaje, że myślał o zakończeniu kariery.

Zapytany, czy chciałby, aby jego dzieci poszły w jego ślady i zajęły się aktywnie motorsportem, Vettel mówi, że nie myślał o tym.

„Do tego jeszcze daleko. Chcę, by moje dzieci były szczęśliwe, niezależnie od tego, co robią. Widziałem wielu ludzi, który mieli mnóstwo pieniędzy, a nie byli szczęśliwi i odwrotnie. Im więcej pieniędzy – tym więcej szczęścia – to się nie sprawdza. Szczęście jest wtedy, gdy masz zabawę i tego chcę dla moich dzieci. Wiem, że brzmi to romantycznie, szczególnie jak masz pieniądze, ale to jest to, w co wierzę. Jeżeli będą chciały jeździć, będę je wspierał, ale nie będę smutny, jeżeli tak nie będzie” – mówi Vettel.

Czy w takim razie, jeżeli Aston Martin nie będzie na tyle szybki by wygrywać w 2022 roku, będzie to dla Vettela problem luksusu?„Jako sportowiec, denerwuję się i robię wszystko by upewnić się, że możemy jechać szybciej. Nie jest to jednak nic zagrażającego życiu i w tym sensie jest to problem luksusowy. Nie mam problemów egzystencjonalnych i mogę swobodnie kształtować moje życie, jak wiele innych osób w Europie Centralnej. Nie oznacza to jednak, że nie chcę robić wszystkiego w moim małym mikrokosmosie sportowym by wygrać. Inaczej nie miałoby to sensu” – mówi Vettel, deklarując, że cały czas czuje motywację by poprawiać się wraz z zespołem.

Mimo to Vettel przyznaje, że przeszła mu przez głowę myśl o zakończeniu kariery w F1 po sezonie 2021. Przypomnę, że w drugiej połowie sezonu 2021, pojawiły się doniesienia, jakoby Sebastian miał odejść z F1. Roberto Chinchero, jako jednego z kandydatów do jego zastąpienia wskazywał Roberta, Kubicę.

Kierowca Aston Martina jest znany ze swojej działalności pro-ekologicznej, a Formułę 1 wykorzystuje – choć bardzo subtelnie – do propagowania dbania o naturę. Nie zamierza jednak jeździć w F1 tylko po to, by mieć większy posłuch.

„Skłamałbym mówiąc, że taka myśl nie przeszła mi przez głowę. Ale Nie jeżdżę tylko po to, by nieść przesłanie. Wówczas nie byłbym szczery ze sobą i nie byłbym tak dobry. Jeżeli nie czułbym motowacji i ambicji i trzymał się F1 tylko by tworzyć newsy czy powiększać stan konta, wówczas zdradzałbym generację kierowców, która chce jeździć w F1 i spełniać marzenie. Nadal mogę dbać o poszczególne zagadnienia, gdy nie będę jeździł Ogień we mnie jednak nadal płonie” – deklaruje Niemiec.

Źródło: f1-insider.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi