KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Rajd Polski 2021 meta

78. Rajd Polski czwartą rundą mistrzostw Europy 2022Światowa Rada Sportów Motorowych (WMSC) opublikowała przyszłoroczny kalendarz Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC). Czwartą z ośmiu rund jest 78. Rajd Polski, który zostanie rozegrany w dniach 10 – 12 czerwca 2022. Bazą rajdu po raz siedemnasty będą Mikołajki. Szutrowe odcinki specjalne o łącznej długości ponad 200 kilometrów zostały zlokalizowane wśród mazurskich lasów i jezior. 78. Rajd Polski stanowi także czwartą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2022.

– Rajd Polski to już klasyk cieszący się uznaniem zawodników, kibiców i mediów. Wymagające odcinki specjalne na malowniczych Mazurach są zawsze areną ciekawej i bardzo widowiskowej rywalizacji. W harmonogramie najbliższej edycji rajdu znajdą się znane i lubiane oesy, ale aż 30 procent prób sportowych będzie przebiegało po nowych lub niewykorzystywanych od wielu lat trasach. Rekomendacji nie wymagają odcinki rozgrywane na torze Mikołajki Arena, czy też sama stolica Mazur – miejsce inauguracji i zakończenia rajdu – powiedział Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego.

– Tegoroczny, jubileuszowy Rajd Polski był ostatnią rundą organizowaną przy udziale Eurosport Events, promotora mistrzostw Europy. Pracowaliśmy wspólnie przy czterech rajdach, w tym przy jego trzech ostatnich edycjach. Zawsze mogliśmy liczyć na nieocenioną pomoc ze strony kolegów z Eurosport Events i dzisiaj im za to serdecznie dziękujemy. Witamy jednocześnie „na pokładzie” naszych partnerów z firmy WRC Promoter, którzy do swoich dotychczasowych aktywności na polu mistrzostw świata dołączyli również mistrzostwa Europy. Współpracowaliśmy już przy organizacji czterech rund WRC w Mikołajkach i jestem przekonany, że i tym razem nasz narodowy klasyk, 78. Rajd Polski skorzysta na wspólnych działaniach, szczególnie w obszarze promocji tego wielkiego widowiska sportowego – dodał Michał Sikora.Kalendarz mistrzostw Europy w sezonie 2022 składa się z dobrze znanych rajdów, czterech szutrowych i trzech asfaltowych. Spodziewane jest również dołączenie do kalendarza jeszcze jednej rundy. Zmiany nastąpiły natomiast w systemie punktacji europejskiego czempionatu. Podobnie jak poprzednio punktowanych jest pierwszych piętnaście pozycji w rajdzie, ale nie będzie już można zdobywać punktów w klasyfikacji danego etapu.

Dorobek punktowy w rywalizacji ERC zawodnicy będą mogli z kolei powiększyć plasując się na jednym z pięciu pierwszych miejsc na ostatnim oesie w rajdzie – Power Stage’u (5-4-3-2-1 pkt). To rozwiązanie znane jest z mistrzostw świata, ale także z mistrzostw Polski. Zachowany zostaje rozgrywany dotychczas w mistrzostwach Europy odcinek kwalifikacyjny.

Promotor mistrzostw Europy potwierdził już także dołączenie relacji live z odcinków specjalnych ERC do istniejącej platformy streamingowej WRC Plus http://wrcplus.com/, która od czterech lat transmituje rywalizację na trasach wszystkich oesów mistrzostw świata.

Kalendarz Rajdowych Mistrzostw Europy 2022:
12 – 13 marca: Rajd Serras De Fafe E Felgueiras (Portugalia) – szuter
26 – 27 marca: Rajd Azorów (Portugalia) – szuter
14 – 15 maja: Rajd Wysp Kanaryjskich (Hiszpania) – asfalt
10 – 12 czerwca: 78. Rajd Polski – szuter
2 – 3 lipca: Rajd Łotwy – szuter
23 – 24 lipca: Rajd Roma Capitale (Włochy) – asfalt
27 – 28 sierpnia: Rajd Czech Barum Zlin – asfalt

Kalendarz ERC 2022 będzie się składał z ośmiu rund. Ostatnia z nich zostanie włączona do kalendarza w terminie późniejszym.Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi