KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

unnamed-31

„Nie można nie doceniać obecności Kubicy w Alfie”. Ilu jeszcze rezerwowych?O dzisiejszym przedłużeniu współpracy Roberta Kubicy i Orlenu z Alfą Romeo napisały niemal wszystkie najważniejsze motorsportowe media. Niektóre z nich pokusiły się o nieco więcej komentarza niż przekazanie oficjalnych wypowiedzi.

Mitchell docenia

 

Obszerny artykuł dotyczący obecności Roberta Kubicy w Alfie Romeo ukazał się na łamach the-race. Scott Mitchell pisze w nim, że „obecność Kubicy w zespole nie może zostać niedoceniona, zwłaszcza, że wraz z nim w zespole zostaje polski gigant energetyczny, PKN Orlen jako sponsor tytularny, dokładając miliony dolarów do budżetu Alfy. Bez tego wsparcia, Alfa nie osiągnęłaby górnego pułapu limitu budżetowego, co jest ważne dla ekipy w ciągłym poprawianiu miejsca w stawce F1” – pisze dziennikarz.„Oczywiście doświadczenie i umiejętności Kubicy niosą namacalne korzyści dla każdego zespołu F1. Po niedawnej wizycie w Hinwil Valtteri Bottas przyznał, że symulator jest czymś, co Alfa Romeo musi wykorzystywać lepiej i zamierza on użyć swojego doświadczenia z Mercedesa by w tym pomóc. To może tylko zwiększyć wkład Kubicy, który będzie lepiej używał symulatora, korelując odczucia z testów i treningów z symulatorem” – pisze Mitchell, zaznaczając, że Kubica nie będzie sam w tej pracy.

The-race pisze, że obecność Kubicy w Alfie jest powiązana z Orlenem, ale takie są dziś realia motorsportu, na co zwracał uwagę Fred Vasseur, uzasadniając wybór Guanyu Zhou.

„Rola Kubicy jest z tym powiązana, ale nie oznacza to, że jedynym, co ma zespół z umowy z nim są pieniądze. Bez nich jednak Alfa Romeo niemal na pewno nie osiągnęłaby ważnego finansowego celu.”

2 lub 3?

 

Reuters pisząc o potwierdzeniu Roberta Kubicy na sezon 2022 w Alfie, przywołuje wypowiedzi Frederica Vasseura, który mówił niedawno: „Przyszły rok będzie bardzo trudny przy 23 wyścigach plus pracy w symulatorze oraz testach Pirelli. Myślę, że posiadanie dwóch czy trzech kierowców rezerwowych to nie będzie przesada. Przy pandemii trzeba kogoś na torze jako kierowcy, ale jeżeli chcesz dodatkowo pracować w symulatorze to musisz mieć 2 lub 3 rezerwowych”.Myślę, że podobnie jak w sezonie 2021, Alfa będzie miała jeszcze jednego rezerwowego, którym niemal na pewno będzie Theo Pourchaire. Jego jazdy w piątkowych treningach – niewątpliwie jeden przed GP Francji – wypełnią wymóg regulaminowy wobec zespołów do wystawiania młodego kierowcy w przynajmniej dwóch sesjach w roku.

Pytanie, czy ekipa zdecyduje się jeszcze na kogoś w przyszłym roku. Teoretycznie Pourchaire i Kubica mogliby podzielić się obowiązkami, choć obaj będą mieli inne serie podstawowe, ale potrzebny jest jeszcze ktoś do jazdy w symulatorze. Nie wiadomo, czy i w jakim stopniu będzie się tym zajmował Kubica.Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi