Formuła 1 w Eleven       REKLAMA        KONTAKT        150 zł na OC/AC!      F1 MOŻESZ OBSTAWIAĆ NA EFORTUNA.PL     F1 TV PRO    SIMRACE

logo-powrot-roberta

MENU:

2021 Qatar Grand Prix, Sunday - Jiri Krenek

Czy GP Kataru było według Was ciekawe? Jak oceniliście kierowców?



Czas na podsumowanie Waszego głosowania na bohaterów GP Bahrajnu. Kto otrzymał najlepsze oceny według Was za rywalizację na torze Losail?

Najwyżej oceniliście oczywiście Fernando Alonso, który zebrał 98,41% plusów. Ponad 90% plusów zebrał Max Verstappen, ale dostał też nieco minusów. Ponad 70% plusów miało jeszcze 4 kierowców.

Najgorzej oceniliście Daniela Ricciardo, George Russella i Valtteriego Bottasa. Najwyższe miejsce w historii Waszych głosowań – 14 – zajął Nikita Mazepin.

MKierowcaPlusyNeutralneMinusy% Plusów% MinusówRóżnica
1Fernando Alonso5573698.411.0697.35
2Max Verstappen513262790.644.7785.87
3Esteban Ocon452793579.866.1873.67
4Lewis Hamilton442883678.096.3671.73
5Lance Stroll4071322771.914.7767.14
6Sergio Perez4141005273.149.1963.96
7Carlos Sainz2652564546.827.9538.87
8Charles Leclerc2462655543.469.7233.75
9Lando Norris2452408143.2914.3128.98
10Sebastian Vettel2322419340.9916.4324.56
11Mick Schumacher10626419918.7335.16-16.43
12Kimi Raikkonen9726020917.1436.93-19.79
13Pierre Gasly10920225519.2645.05-25.80
14Nikita Mazepin442542687.7747.35-39.58
15Yuki Tsunoda502312858.8350.35-41.52
16Nicholas Latifi262702704.5947.70-43.11
17Antonio Giovinazzi162542962.8352.30-49.47
18Daniel Ricciardo262223184.5956.18-51.59
19George Russell222223223.8956.89-53.00
20Valtteri Bottas511553609.0163.60-54.59

Pierwsza piątka klasyfikacji generalnej Waszych głosowań pozostała bez zmian. Na 6. miejsce awansował Sergio Perez kosztem Pierra Gasly. Awansował też Lewis Hamilton kosztem Daniela Ricciardo oraz Esteban Ocon, zamieniając się miejscami z Valtterim Bottasem.



MiejscePoprzednioKierowcaŚrednia
11Max Verstappen72.83
22Lando Norris49.78
33Charles Leclerc47.18
44Carlos Sainz41.34
55Fernando Alonso40.87
67Sergio Perez32.87
76Pierre Gasly31.98
89Lewis Hamilton21.49
98Daniel Ricciardo20.23
1010Sebastian Vettel7.93
1111Kimi Raikkonen2.96
1212Lance Stroll2.53
1314Esteban Ocon0.10
1413Valtteri Bottas-5.23
1515George Russell-11.58
1616Mick Schumacher-12.75
1717Yuki Tsunoda-19.94
1818Antonio Giovinazzi-21.37
1919Nicholas Latifi-24.81
2020Nikita Mazepin-47.46
Robert Kubica82.12

Ciekawe?

 

Zdecydowanym faworytem rywalizacji w Bahrajnie był według Was Fernando Alonso, który zebrał aż 438 z 555 głosów. 54 otrzymał Lewis Hamilton, a 33 – nomen omen – Max Verstappen.

Mniej jednoznaczne było głosowanie na najciekawszy moment wyścigu, którym ostatecznie wybraliście awarie opon kierowców w końcówce (203 głosy). Pogon Pereza za Alonso dostała 122 głosy, przebijanie się Verstappena na 2. miejsce 98, a start 89.

Średnia Waszych ocen GP Kataru to 6,3, co czyni je 11. najatrakcyjniejszym wyścigiem w tym roku.

WyścigOcena
GP Bahrajnu7,48
GP Imoli8,33
GP Portugalii4,25
GP Hiszpanii5,3
GP Monako4,5
GP Azerbejdżanu7,67
GP Francji7.00
GP Styrii5,25
GP Austrii6,8
GP WIelkiej Brytanii6,28
GP Węgier8,00
GP Belgii2,75
GP Holandii6,39
GP Włoch7,10
GP Rosji7,18
GP Turcji5,97
GP USA6,29
GP Meksyku5,78
GP Brazylii6,83
GP Kataru6,3
GP Arabii Saudyjskiej8,07
GP Abu Zabi8,34



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Przedsezonowe testy F1 Barcelona

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

Prolog WEC - Sebring

Dni
Godzin
Minut
Sekund

10 lutego – Aston Martin
11 lutego – McLaren
14 lutego – AlphaTauri
17 lutego – Ferrari
18 lutego – Mercedes
21 lutego – Alpine

Bądź na bieżąco

Popularne tagi