Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

2021-10-21-09-13-1796986839

„Udowodnić, że zasługujemy na tytuł”Bez presji więc można cisnąć – Orlen Team WRT przystępuje do ostatniej rundy European Le Mans Series z bojowym nastawieniem i bez presji.

„W tym sezonie mamy mało czasu na odpoczynek i przed nami kolejny interesujący weekend. W ELMS nie ma już presji, ale to nie oznacza, że jedziemy tam na wycieczkę. Chcemy potwierdzić nasze dobre rezultaty i udowodnić, że zasłużyliśmy na tytuły” – mówi Vincent Vosse, szef WRT.

Louis Deletraz miał już okazję startować na Portimao.

„Dobrze wrócić do Portimao. Trochę minęło odkąd ostatni raz tu byłem. Nie mogę doczekać się weekendu z zespołem i moimi kolegami, szczególnie, że już zdobyliśmy mistrzostwo. Oznacza to, że możemy cisnąć na maksa i atakować po zwycięstwo” – powiedział Louis Deletraz.Dla Roberta Kubicy to będą pierwsze jazdy na Portimao.

„Skoro zdobyliśmy już mistrzostwo to na pewno presja uciekła, ale nadal chcemy finiszować wysoko. To będzie mój pierwszy wyścig na Portimao i nie mogę się go doczekać. Zawsze miło jest poznawać nowe tory i doświadczać nowości. Celem na ten weekend jest zaprezentować się najlepiej jak to tylko możliwe” – mówi Robert Kubica.

„Nie mogę doczekać się ostatniego wyścigu sezonu w Portugalii. Po wygraniu tytułu nie mamy już presji na ramionach i wystarczy, że skupimy się na ciężkiej pracy tak jak w każdym innym wyścigu by skończyć sezon z przytupem. Portimao jest torem z dużą dynamiką i to będzie roller coaster, ale będziemy się cieszyć jazdą tutaj” – mówi Chińczyk.

W porannej sesji testowej WRT wykręciło 4. czas. Jego autorem był Robert Kubica, który wyjeżdżał na krótkie przejazdy. Relację live z testów znajdziecie tutaj.

fot. Sergey Savrasov – WRTPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Wielkiej Brytanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Monzy WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 1 lipca
godz. 14:00 – 17:00 – Pierwszy trening F1
godz. 17:00 – 18:00 – Drugi trening F1

Sobota, 2 lipca
godz. 13:00 – 14:00 – 3. trening F1
godz. 16:00 – 17:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 3 lipca
godz. 16:00 – 18:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi