KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Promo 20% na Viaplay (12M)

logo-powrot-roberta

MENU:

Testy F1 w Bahrajnie

Harmonogram, transmisje, składy

blank

Biliński kończy z brytyjską F4Roman Biliński poinformował dziś, że zamiesza do końca sezonu skupić się na startach w GB3 Championship, porzucając starty w regionalnej Formule 4.

Biliński zaczął sezon w British F4 Championship – serii, w której jeździł w ubiegłym roku. Po przeciętnych pierwszych rundach postanowił spróbować swoich sił w wyższej serii – nazywającej się wówczas British F3 Championship (obecnie GB3 Championship). Polak z miejsca zaczął odnosić sukcesy i wygrał dwa wyścigi w dwóch kolejnych weekendach wyścigowych. Mimo opuszczenia 2 rund, walczy o podium w całej serii.

Teraz postanowił skupić się na jednej serii – wyższej GB3 Championship. 17-latek jeździ tam w zespole Arden. We wspólnym komunikacie Bilińskiego i jego zespołu w F4 – Carlin – poinformowano dziś, że Polak opuści 5 ostatnich rund sezonu F4.„Chciałbym podziękować Carlin British F4 za bycie tak wspaniałymi w tym roku. Spędziliśmy wspaniały czas razem i mimo że nie wyszedł z tego sezon, na który liczyliśmy, to było niesamowite doświadczenie mogąc pracować ze wszystkimi w zespole. Ogromne podziękowania dla Trevora za pracę z nami nad drugą częścią sezonu. Jestem pewien, że będziemy mieli możliwość wspólnej jazdy w przyszłości” – powiedział Roman Biliński.

Szef Carlina również, Trevor Carlin powiedział: Doceniamy to, że uwaga Romana i jego sponsorów skupiła się w trakcie sezonu na chcięci startów w GB3 Championship. Czasem kampania nie idzie zgodnie z planem, ale wspólnie pracowaliśmy nad najlepszym dla obu stron planem na przyszłość. Życzymy Romanowi wiele szczęścia w pozostających rundach GB3 Championship, licząc, że będziemy mieli jeszcze szansę współpracy”.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Australii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 3 marca
godz. 08:55 – Trening F3
godz. 12:30 – FP1 F1
godz. 14:00 – Kwalifikacje F3
godz. 16:00 FP2 F1

Sobota, 4 marca
godz. 10:15 – 1. wyścig F3
godz. 12:30 – FP3 F1
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 5 marca
godz. 09:50 – 2. wyścig F3
godz. 16:00 – Wyścig F1

Najbliższy start Kubicy

6h Portimao

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi