Formuła 1 w Eleven       REKLAMA        KONTAKT        150 zł na OC/AC!      F1 MOŻESZ OBSTAWIAĆ NA EFORTUNA.PL     F1 TV PRO    SIMRACE

logo-powrot-roberta

MENU:

Kacper Sztuka, Vallelunga, fot. Paolo Pellegrini (2)

F4: Imola ma przynieść Kacprowi Sztuce szczęścieCzwarta runda tegorocznych mistrzostw Włoch w Formule 4 odbędzie się na doskonale znanym kibicom Formuły 1 torze, Autodromo Enzo e Dino Ferrari. Rywalizacja w miejscowości Imola, nieopodal Bolonii, wyznaczy półmetek sezonu w F4. Kacper Sztuka jest po obiecujących testach na tym obiekcie i liczy, że najbliższy weekend będzie dla niego szczęśliwy.

Miesiąc temu, na torze Vallelunga Kacper Sztuka nie osiągnął celu, który sam przed sobą postawił. Po długiej analizie i dodatkowych testach okazało się, że jeden z problemów tkwił w hamulcach jego bolidu. Młody kierowca, znajdując rozwiązanie mógł się skupić na innych kwestiach, jak chociażby wybranie idealnego ustawienia auta przed kolejną rundą zmagań.– Podczas ostatnich testów dużo zmienialiśmy w setupie. Praktycznie za każdym razem kiedy wyjeżdżałem na tor coś było modyfikowane. Sprawdziliśmy więc wiele możliwych ustawień. Czy znaleźliśmy idealne? Tego jeszcze nie wiem. Mamy wciąż kilka pomysłów, ale myślę, że już po tych ostatnich dwóch dniach pracy nad bolidem, setup będzie bardzo dobry – mówił Kacper Sztuka.

Piętnastoletni kierowca jedzie swój pierwszy sezon w mocno obsadzonym, włoskim cyklu mistrzostw Formuły 4, ale mimo to stawia sobie ambitne cele. Długie przygotowania do debiutu na różnych torach, a potem dbałość o efektywne testowanie przed każdą kolejną rundą dają mu coraz więcej doświadczenia, ale i wiary w swoje możliwości.

– Czuję się dość pewnie. Myślę, że znaleźliśmy zarówno dobre tempo kwalifikacyjne, jak i wyścigowe. Myślę, że da mi to możliwość walki o punkty w klasyfikacji generalnej każdego z trzech wyścigów, a także zajęcie jak najwyższych lokat w klasyfikacji rookie – zapowiedział cieszynianin.

W piątek na torze w Imoli zaplanowano treningi. W sobotę zawodników czekają kwalifikacje oraz pierwszy wyścig, a w niedzielę dwa kolejne. Obok Kacpra Sztuki na starcie pojawi się również drugi z Polaków startujący w tegorocznym cyklu – Piotr Wiśnicki.

Harmonogram weekendu w Imoli

Piątek 23 lipca
11:25 – 12:05 oficjalny trening
16:40 – 17:20 oficjalny trening

Sobota 24 lipca
9:40 – 10:20 kwalifikacje
16:10 pierwszy wyścig

Niedziela 25 lipca
10:20 drugi wyścig
17:15 trzeci wyścigPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Rosji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS - 4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

10 – 12 września

14:30 – FP1
18:00 – Kwalifikacje

12:00 – FP2
16:30 – Sprint kwalifikacyjny

15:00 – Wyścig F1

Popularne tagi