F1 Grand Prix of Azerbaijan

Wasze plusy i minusy po GP Azerbejdżanu



Czy GP Azerbejdżanu było najciekawszym wyścigiem sezonu? Który kierowca był Waszym bohaterem i który fragment uznaliście za najbardziej interesujący? Oto Wasze oceny rywalizacji w Baku!

Plus czy minus?

 

Największy procent plusów za Grand Prix Azerbejdżanu uzyskał Serio Perez, ale aż trzech kierowców – oczywiście wszyscy z podium – dostało ponad 90% plusów. Wasze oceny były dość podobne jak oceny mediów – najgorzej oceniliście dwóch kierowców Hamiltona i jednego Williamsa.



?KierowcaPlusyNeutralneMinusy% Plus?w% Minus?wRóżnica
1Sergio Perez103911398.670.2898.39
2Pierre Gasly1018251096.680.9595.73
3Sebastian Vettel1013241896.201.7194.49
4Max Verstappen8711275582.725.2277.49
5Fernando Alonso8261735478.445.1373.31
6Yuki Tsunoda7502277671.237.2264.01
7Charles Leclerc6662979063.258.5554.70
8Kimi Raikkonen6323249760.029.2150.81
9Lando Norris5803878655.088.1746.91
10Lance Stroll58535811055.5610.4545.11
11Antonio Giovinazzi37346121935.4220.8014.62
12Mick Schumacher27556521326.1220.235.89
13Esteban Ocon557672315.2221.94-16.71
14Daniel Ricciardo15354835214.5333.43-18.90
15Nicholas Latifi12359633411.6831.72-20.04
16Carlos Sainz15150439814.3437.80-23.46
17Nikita Mazepin10747047610.1645.20-35.04
18George Russell354985203.3249.38-46.06
19Lewis Hamilton631548365.9879.39-73.41
20Valtteri Bottas22969352.0988.79-86.70

W „klasyfikacji generalnej” Waszych głosowań, coraz większa staje się przewaga Maxa Verstappena. Nadal bardzo wysokie oceny ma Lando Norris. „Na plusie” jest 13 kierowców. Z ostatniego miejsca trudno będzie wydostać się Nikicie Mazepinowi.

?KierowcaGP BahrajnuGP ImoliGP PortugaliiGP HiszpaniiGP MonakoGP AzerbejdżanuŚrednia
1Max Verstappen81.2995.0863.8571.0191.5877.4980.05
2Lando Norris92.2797.9486.765.9296.7446.9171.09
3Charles Leclerc86.0388.5958.795.1710.4654.765.61
4Sergio Perez88.6310737350.9758.9512.9284.7898.3946.07
5Pierre Gasly10737392.5713.617.430.879.0895.7335.16
6Carlos Sainz46.3950.1510737390.9141.394.8410737394.7830.31
7Lewis Hamilton72.6451.6175.7484.06-69.5710737344.8323.51
8Antonio Giovinazzi38.3410737413.4424.8810737398.6780.1614.6222.27
9Lance Stroll22.1625.6810737387.852.7830.5745.1115.98
10Esteban Ocon10737362.687.4781.9949.0319.9710737401.5314.37
11Daniel Ricciardo58.678.229.7881.1610737338.76-18.913.24
12Kimi Raikkonen56.3419.3110737333.5616.4317.850.8112.67
13Fernando Alonso38.4710737393.182.4810737378.3810737343.6573.319.11
14Mick Schumacher-18.1910737377.858.3333.5710737374.765.89-0.72
15Sebastian Vettel10737329.35-69.7610737395.8110737395.5394.9794.49-2.39
16Yuki Tsunoda80.710737351.1510737359.0510737358.110737332.6464.01-21.22
17Valtteri Bottas-16.76-78.515.0210737411.3635.0510737331.54-24.80
18George Russell13-71.410737361.3810737409.310737378.0210737372.18-35.08
19Nicholas Latifi10737376.210737359.5910737365.6710737389.2510737397.7210737398.2-37.13
20Nikita Mazepin10737329.6810737349.5110737343.3610737357.490.8210737383.2-54.52

Ciekawe?

 

Wybrać bohatera tego wyścigu nie było łatwo, ale Wy postawiliście na Sebastiana Vettela, który otrzymał 573 głosy, a zatem połowę wszystkich. Sergio Perez otrzymał 352 głosy. Po 42 otrzymali Pierre Gasly i Max Verstappen.



Gdyby Pirelli robiło lepsze opony dla F1, zapewne oceny GP Azerbejdżanu nie byłyby tak wysokie. Ostatecznie ich średnia to aż 7,67 co czyni rywalizację w Baku drugą z najatrakcyjniejszych według Was.

WyścigOcena
GP Bahrajnu7,48
GP Imoli8,33
GP Portugalii4,25
GP Hiszpanii5,3
GP Monako4,5
GP Azerbejdżanu7,67

Za najciekawszy moment wyścigu uznaliście restart zatrzymany, który dostał aż 657 głosów. Na pierwszy restart głosowały 154 osoby, a na wypadek Verstapena 141. Walka Hamiltona i Verstappena z Leclerciem dostała 97 głosów.



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Francji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS Runda 4 - Monza

Dni
Godzin
Minut
Sekund

4 – 6 maja:

10:30 – FP1 F1
13:00 – FP1 ELMS
14:00 – FP2 F1

09:00 – FP2 ELMS
11:00 – FP3 F1
13:40 – Kwalifikacje ELMS
14:00 – Kwalifikacje F1

11:00 – Wyścig ELMS
14:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi