Motor Racing - Formula One World Championship - Bahrain Grand Prix - Race Day - Sakhir, Bahrain

Capito: Williams nie poświęci samochodu na 2022 rok, aby zyskać w 2021 rokuWilliams twierdzi, że nie pójdzie na żadne kompromisy z projektem samochodu na 2022 rok, aby w tym roku przesunąć się dalej w górę stawki.

Zespół z Grove liczy na kolejny mały krok do przodu. W tym sezonie nadal głównymi rywalami będą Haas i Alfa Romeo – jednak ekipa z Hinwil jest wyraźnie z przodu tej dwójki.

Williams doskonale zdaje sobie sprawę z możliwości jakie dają nowe przepisy, które wejdą w życie w kolejnym sezonie. To oznacza, że przyszłoroczny samochód staje się priorytetem i rozwój obecnych maszyn zostanie szybo przerwany.„Sezon 2021 jest przejściowy i tak naprawdę skupiamy się na samochodzie na 2022 rok.” – powiedział dyrektor generalny, Jost Capito. „Nie będziemy iść na kompromisy w sprawie przyszłorocznego samochodu z powodu obecnej maszyny.”

„Niewiele więcej możemy zrobić z bolidem na 2021 rok. Będziemy walczyć przez cały sezon i będziemy naciskać. Wiemy w jakim miejscu jest samochód i oczywiście będziemy prowadzić dalsze prace rozwojowe, ale tak, aby nie narażać prac nad samochodem na 2022.”

Aktualny bolid będzie miał kilka mniejszych zmian, które będą wynikać z konieczności ich wprowadzenia lub będą miały zadowalający wpływ na osiągi. W przeciwnym razie Williams wszystkie siły przeniesie na nową konstrukcję.

Jakub Andrusiewicz

źródło: motorsport.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 15 kwietnia

Ralf Schumacher wygrywa pierwsze GP w swojej karierze, triumfując w GP San Marino. Było to jego 10. podium w karierze.

Zmarł Art Cross (4 starty, 1 podium).

Felipe Massa wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 3. zwycięstwo w karierze. Robert Kubica zajmuje 6. miejsce.

Robert pokonuje pierwsze kroki „z balkonikiem” po swoim wypadku w Ronde di Andora.

Nico Rosberg triumfuje w GP Chin. Po raz pierwszy startował z pole position i to była jego pierwsza wygrana. Jedyny raz w karierze Kamui Kobayashi wykręcił najszybsze okrążenie w wyścigu. Było to też pierwsze najszybsze okrążenie Saubera.

Kolejny wyścigowy akcent u Kubicy. Polak testował Porsche 911 na torze Imola. „To był mój pierwszy raz jako trener i naprawdę cieszę się, że Stefano mógł mieć ze mnie pożytek. Nigdy wcześniej nie jeździłem autem 911 GT3 Cup i mimo że zrobiłem około 10 okrążeń, to dowiedziałem się, że jest to szybki samochód, choć niełatwy w prowadzeniu. Do każdego auta trzeba się dostosować” – powiedział Kubica.

Daniel Ricciardo odnosi 6. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Chin. Był to 100. start Valtteriego Bottasa w F1.