2020 Tuscan Grand Prix, Sunday - LAT Images

Jean Todt – sezon 2021 nie będzie „normalnym” sezonemCoraz mniej prawdopodobne wydaje się rozpoczęcie sezonu w Melbourne. Formuła 1 sprzeciwia się zasadom kwarantanny, w dodatku australijski rząd federalny rozmyśla nad zakazem jakichkolwiek podróży z Wielkiej Brytanii.

Alan Jones – mistrz świata z 1980 roku uważa, że potrzeba cudu aby wyścig się odbył. „Nie wyobrażam sobie, żeby to (wyścig) się wydarzyło”.

Lokalny rząd stanu Wiktoria w Australii przekazał informację, że trwają dyskusje odnośnie wyścigu. Organizatorzy poinformowali, że kolejne szczegóły odnośnie wydarzenia pojawią się w nadchodzących tygodniach.

Bilety na wyścig, który ma się 21 marca nie trafiły jeszcze do sprzedaży.Według Movistar – hiszpańskiego nadawcy, możemy dowiedzieć się że „plan B” jest obecnie realizowany. Docierają również plotki dotyczące wyścigu o GP Chin, zaplanowane na 11 kwietnia wydarzenia również budzi „wątpliwości” w trakcie obecnej sytuacji na świecie.

W grę ponownie wchodzą tory takie jak Imola, Portimao czy też dwie, różne nitki toru w Bahrajnie. Terminy miałyby jednak pozostać bez zmian. Już w kolejnych dniach możemy spodziewać się informacji na temat możliwych zmian w kalendarzu na sezon 2021.

Prezes FIA – Jean Todt uważa, że sytuacja jest bardzo podobna ja w poprzednim roku i potwierdza że nie będzie to „normalny” sezon.

Źródło: onestopstrategy.com

SzymonPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 19 stycznia

Stirling Moss wygrywa GP Argentyny, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze. To jednocześnie pierwsza wygrana zespołu Cooper. Po raz 29 i ostatni z pole oosition startował Juan Manuel Fangio, zdobywając 23. i ostatni najlepszy czas okrążenia w karierze. Był to też jego 50. start w F1.

Urodził się Torso Marques (24 starty w latach 1996, 1997).

Urodził się Jenson Button, mistrz świata z 2009 roku. Zaliczył 306 startów w latach 2000 – 2017, wygrywając 15. wyścigów, zdobywając po 8 pole positions i najszybszych czasów okrążenia. 50 razy stawał na podium.

Urodził się Karun Chandhok (11 startów w latach 2010 – 2011).

Polak testuje samochód Eurocup Renault Megane Trophy na torze San Martino del Lago we Włoszech. „Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tego co robił. Gnał jak szalony” – mówi po teście Jerry Canevisio.

W wieku 97 lat umiera Robert Manzon (28 startów w latach 1950 – 1956, 2 podia).