2020 Tuscan Grand Prix, Sunday - LAT Images

Jean Todt – sezon 2021 nie będzie „normalnym” sezonemCoraz mniej prawdopodobne wydaje się rozpoczęcie sezonu w Melbourne. Formuła 1 sprzeciwia się zasadom kwarantanny, w dodatku australijski rząd federalny rozmyśla nad zakazem jakichkolwiek podróży z Wielkiej Brytanii.

Alan Jones – mistrz świata z 1980 roku uważa, że potrzeba cudu aby wyścig się odbył. „Nie wyobrażam sobie, żeby to (wyścig) się wydarzyło”.

Lokalny rząd stanu Wiktoria w Australii przekazał informację, że trwają dyskusje odnośnie wyścigu. Organizatorzy poinformowali, że kolejne szczegóły odnośnie wydarzenia pojawią się w nadchodzących tygodniach.

Bilety na wyścig, który ma się 21 marca nie trafiły jeszcze do sprzedaży.Według Movistar – hiszpańskiego nadawcy, możemy dowiedzieć się że „plan B” jest obecnie realizowany. Docierają również plotki dotyczące wyścigu o GP Chin, zaplanowane na 11 kwietnia wydarzenia również budzi „wątpliwości” w trakcie obecnej sytuacji na świecie.

W grę ponownie wchodzą tory takie jak Imola, Portimao czy też dwie, różne nitki toru w Bahrajnie. Terminy miałyby jednak pozostać bez zmian. Już w kolejnych dniach możemy spodziewać się informacji na temat możliwych zmian w kalendarzu na sezon 2021.

Prezes FIA – Jean Todt uważa, że sytuacja jest bardzo podobna ja w poprzednim roku i potwierdza że nie będzie to „normalny” sezon.

Źródło: onestopstrategy.com

SzymonPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 10 kwietnia

Urodził się Paul Russo (8 startów, 1 najszybsze kółko, 1 podium).

Urodził się Mike Hawthorn, mistrz świata z sezonu 1958, 3. zawodnik sezonu 1954 (45 startów, 3 zwycięstwa, 4 pole positions, 6 najszybszych okrążeń, 18 podiów).

Urodził się Carel Godin de Beaufort (26 startów).

Sebastian Vettel wygrywa GP Malezji, odnosząc 12. zwycięstwo w karierze. Po raz 13. i ostatni na podium staje Nick Heidfeld, dając ekipie Renault 100. podium.

„Byłby tak szybki jak Jose Maria Lopez i on również byłby w stanie od początku walczyć o mistrzostwo świata. On po prostu nie przejdzie do WTCC, bo widzi siebie jako kierowcę rajdowego” – mówi o Robercie Kubicy szef WTCC, Francois Ribeiro.

„Sytuacja zespołu jest teraz bardziej skomplikowana niż zwykle, to bardzo ważna uwaga. Mamy dwóch młodych kierowców, jeden jest debiutantem – to sprawia, że nasze poszukiwania poprawy auta są trudniejsze” – mówi Paddy Lowe.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Imoli

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS Runda 1 - Barcelona

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

11 – 13 grudnia:

godz. 10:00 – FP1
godz. 14:00 – FP2

godz. 11:00 – FP3
godz. 14:00 – Q

godz. 14:10 – Wyścig

Popularne tagi