Motor Racing - Formula One World Championship - Monaco Grand Prix - Saturday - Monte Carlo, Monaco

GP Monako odbędzie się zgodnie z planemOrganizatorzy GP Monako jednoznacznie deklarują, że wyścig w Księstwie, który w minionym roku został odwołany po raz pierwszy od 1995 roku, odbędzie się tak jak zaplanowano.

Po tym, jak przełożono GP Australii, mające rozpoczynać sezon 2021 oraz GP Chin, zaczęły pojawiać się plotki o kolejnych możliwych roszadach w kalendarzu F1. Według plotek, najbardziej zagrożone miały być wyścigi uliczne, który ze względu na swoją naturę wymagają dłuższych przygotowań oraz zaangażowania większej liczby osób.

Wymieniano zatem GP Monako, GP Azerbejdżanu oraz GP Kanady, które rozgrywane są po sobie pomiędzy połową maja a połową czerwca.Dziś organizatorzy GP Monako – Automobile Club MC zapewnili, że przygotowania do rundy przebiegają standardowo i nie ma mowy o jej odwołaniu.

„Mimo ostatnich plotek na poszczególnych stronach i w social media, potwierdzamy, że GP Monako odbędzie się pomiędzy 20 a 23 maja. Potwierdzamy również Grand Prix Monako Historique (23-25 maja) oraz ePrix Monako (8 maja)”.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.