KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank

Więcej takich weekendów!O podium Roberta Kubicy w DTM na Zolder wszyscy wiemy. Ale w ostatnich dniach wielu naszych rodaków zaliczyło świetne występy. Przeczytajcie podsumowanie!

DTM Trophy

 

Za Janem Kisielem jeden z lepszych weekendów wyścigowych w tym sezonie. Polak w kwalifikacjach do pierwszego wyścigu zajął 5. miejsce i na tej samej pozycji dojechał do mety. W drugim wyścigu po starcie z 3. miejsca Polak dojechał na swojej najwyższej pozycji w tym sezonie – drugim miejscu.

Dzięki tym wynikom, Kisiel ma już 21 punktów przewagi nad trzecim zawodnikiem klasyfikacji generalnej i pewnie zmierza po wicemistrzostwo serii.

dtm trophy klasyfikacja

Włoska F4

 

W rundzie na Monzy brał udział Piotr Wiśnicki, który został w ten weekend drugim Polakiem w historii, który zdobył punkty w tej serii. Polak w stawce 27 kierowców zajął 20. miejsce w pierwszych kwalifikacjach i 10. w drugiej czasówce.Pierwszy wyścig ukończył na 8. miejscu, a drugi na 6. Niestety, trzeciego Piotr nie ukończył, ale i tak może być zadowolony ze swojej postawy.

Petit Le Mans

 

Na torze Road Atlanta odbyły się 10-godzinne zawody, w których wziął udział polski zespół Inter Europol Competition z Jakubem Śmiechowskim w składzie.

W LMP2 uczestniczyły 4 załogi, a nasza zajęła 2. miejsce w kwalifikacjach oraz 3. w wyścigu. W klasyfikacji generalnej oznaczało to 9. miejsce na 31 zespołów.

ROK Cup Superfinal

 

Na torze Franciacorta odbył się finał zmagań serii ROK i mamy kilka świetnych rezultatów Polaków. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na zwycięstwo Jana Przyrowskiego w kategorii Mini ROK, w której trzecie miejsce wywalczył Maciej Gładysz.

W kategorii Senior ROK zwyciężył Aleksander Bardas, a tuż za podium byli Olaf Tyrakowski i Jakub Bajski. Trzecie miejsce w Junior ROK zajął Franciszek Hałatnik. Drugie miejsce w Expert ROK zajął Wojciech Stadnik, a w Shifter ROK Dawid Liwiński był 2, a Kacper Nadolski 3.Oto komplet wyników Polaków w tych zawodach:

Mini ROK (86 uczestników):
1. Jan Przyrowski
3. Maciej Gładysz
6. Francuszek Lassota
10. Marcel Kasprzycki
12. Iwo Beszterda
16. Rafał Paprota
22. Serafin Derzyński
25. Aleksander Jeneń
26. Mikołaj Kania
27. Marek Piórkowski
33. Kacper Turoboyski
34. Maksymilian Rafalik

Junior ROK (58 uczestników):
3. Franciszek Halatnik
22. Bartłomiej Piekutowski
24. Francuszek Czapla
25. Mateusz Puszczako
32. Bartosz Grzywacz

Senior ROK (42 uczestników):
1. Aleksander Bardas
4. Olaf Tyrakowski
5. Jakub Rajski
9. Carlo Czepiel
12. Piotr Protasiewicz
19. Marcin Zając

Expert ROK – PLUS (18 uczestników):
2. Wojciech Stadnik
5. Daniel Zając

Shifter ROK (35 uczestników):
2. Dawid Liwiński
3. Kacper Nadolski
13. Adrian Janicki
18. Franciszek Palmirski
27. Jakub Wójcik
32. Hubert Kowalczyk

International GT Open

 

Po kolejne podium sięgnęli Patryk Krupiński i Christian Klien, którzy na torze Spa rywalizowali w International GT Open. Pierwsze kwalifikacje zakończyli na 10. miejscu na 18 załóg (5/7 w ProAm), dojeżdżając na 8. miejscu w wyścigu pierwszym (4. miejsce w ProAm).

Lepiej było w kwalifikacjach do drugiego wyścigu – 8. miejsce i 4. w ProAm. Drugi wyścig polsko – austriacka załoga zakończyła na 7. miejscu i 3. w swojej kategorii.

ADAC TCR Germany

 

Albert Legutko i Szymon Ładniak rywalizowali na torze Red Bull Ring. W kwalifikacjach zajmowali odpowiednio 11. i 13. miejsce. Pierwszy wyścig to 7. i 10. miejsca w stawce 15 aut. W drugim Legutko był 6, wygrywając klasyfikację Junior. Ładniak był 9.

Tekst współtworzył Sebastian KłękPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi