Christian Horner

Red Bull komentuje odejście HondyZ słów szefa Red Bull Racing, Christiana Hornera wynika, że nie ma zagrożenia uczestnictwa Red Bulla i Alpha Tauri w Formule 1 od sezonu 2022, kiedy to będę musieli korzystać z innego dostawcy silników niż Honda.

„Jako zespół rozumiemy, jak trudne musiało być dla Hondy dojście do tej decyzji i jej podjęcie. Zmiana celów motoryzacyjnych doprowadziła do reorganizacji środków. Rozumiemy i szanujemy powody stojące za tą decyzją. Oczywiście stawia ona przed nami jako zespołem oczywiste wyzwania, ale bywaliśmy już wcześniej w takiej sytuacji i wychodziliśmy z niej silniejsi. Jesteśmy gotowi by odpowiedzieć na tę decyzję efektywnie, tak jak w przeszłości” – pisze Christian Horner.„Jesteśmy rozczarowani, że nie będziemy kontynuować naszego partnerstwa z Hondą, ale jednocześnie jesteśmy niesamowicie dumni z naszych wspólnych sukcesów – 5 zwycięstw i 15 podiów w 31 wyścigach. Dziękujemy wszystkim w Hondzie za ich niesamowity wysiłek i zaangażowanie” – dodaje.

Jednocześnie Horner zapewnia, że Red Bull nie zamierza się w związku z tymi wydarzeniami wycofać z F1.

„Naszym celem są obecnie koniec sezonu 2020 i sezon 2021 – chcemy walczyć o zwycięstwa i mistrzostwo. Podpisanie niedawno Concorde Agreement w Formule 1 oznacza, że Red Bull pozostaje zaangażowany w sport w długiej perspektywie i czekamy na naszą nową erę innowacji, rozwoju i sukcesu. Jako grupa teraz będziemy oceniać możliwości i znaleźć najbardziej konkurencyjną jednostkę napędową na sezon 2022 i kolejne” – zakończył Horner.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 października

Urodził się Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Urodził się Huub Rothengatter (25 startów).

Urodził się Jack McGrath (6 startów, 1 pole position, 1 najszybsze okrążenie, 2 podia).

Swoje jedyne zwycięstwo w F1 odnosi Innes Ireland, stając po raz 4. na podium. W GP USA po raz ostatni w F1 jadą Tony Brooks i Stirling Moss.

Jackie Stewart wygrywa GP USA, zaliczając 22. zwycięstwo w karierze. W F1 debiutuje Jody Scheckter.

Gilles Villeneuve wygrywa swoje domowe Grand Prix Kanady, odnosząc 1. zwycięstwo w karierze w F1. Po raz 3. i ostatni z pole position startuje Jean-Pierre Jarier. 100. start zaliczają Carlos Reutemann i Niki Lauda.

Michael Schumacher wygrywa GP Japonii, odnosząc 43. zwycięstwo w F1. Tym samym zdobywa swój trzeci tytuł mistrzowski, pierwszy z pięciu w barwach Ferrari.

Fernando Alonso wygrywa GP Japonii, odnosząc 15. zwycięstwo w karierze.

Bell publikuje zdjęcia nowego kasku wyścigowego Roberta Kubicy. Polak pisze na swoim profilu, że to „jedynie prezent i podziękowanie” od producenta.

„Jestem w tym sporcie, bo jest on moją pasją. Ale chcę być również konkurencyjny. Brakuje nam środków i testów, a chcemy wszystko robić poprawie. Może mniej rajdów i więcej testów będzie dobrą opcją na przyszły rok. Może pójdziemy do WRC2. Na ten moment budujemy dom bez fundamentów” – mówi Robert Kubica dla Autosportu.

Nico Rosberg mówi, że Robert Kubica jest najszybszym z kandydatów do fotela Williamsa.

Lewis Hamilton wygrywa GP Japonii, odnosząc 61. zwycięstwo w karierze. Po raz 10. na podium staje Max Verstappen.

„Może być tak, że ktoś za chwilę przyjdzie i zmieni politykę. My na razie prowadzimy rozmowy, bardzo intensywne i konkretne. Mamy wspólnie z Robertem plan, jesteśmy przygotowani na wiele możliwości. Jest wiele rozwiązań w tym zakresie, prowadzimy zaawansowane rozmowy i myślę, że będziecie państwo zadowoleni” – mówi o przyszłości Roberta Kubicy prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Emilii - Romanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Hockenheim

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

23-25 października:

godz. 12:00 – Pierwszy trening
godz. 16:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 14:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:25 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

  • Dane wyścigu
  • Podsumowanie
  • Oceny mediów
  • Stenogramy
  • Oglądalność
  • Wypowiedzi zawodników
  • Galeria
  • Wyniki
  • Vlog

Popularne tagi