Robert Kubica GP Węgier 2020

„Jestem w dokładnie takiej samej sytuacji, jak kilka miesięcy temu”Robert Kubica w rozmowie z TVP Sport powiedział, że nadal nie wie, co będzie w przyszłym roku i żadne decyzje dotyczące jego przyszłości jeszcze nie zapadły. Polak przyznaje, że nie będzie łatwo wrócić do F1 i jeżeli się to nie stanie, to nie będzie koniec świata.

„Z powodu startu sezonu w czerwcu i lipcu, większość procesów decyzyjnych została opóźniona, ten okres jest przesunięty i trzeba uzbroić się w cierpliwość, nie tylko w kwestii tego, co ja będę robił, ale również w całym motorsporcie” – mówi Polak, pytany o termin, w jakim poznamy jego przyszłość.

Jak wygląda obecnie jego status?

„Realistycznie patrząc na sytuację, jestem w dokładnie w takiej samej sytuacji, jak byłem parę miesięcy temu. Kiedy i czy będę miał szansę jeździć w Formule 1, tego nie wiem. A jeśli będę, to też nie wiadomo, czy to się akurat stanie. A jeżeli się nie stanie, to nie będzie koniec świata. Zawsze podchodziłem do mojej pasji, do mojego sportu bardzo realistycznie i nadal tak robię. Jeżeli nie będę w F1 to świat się nie skończy. A to czy będę czy nie to tego nie wiem. Myślę, że najbliższy czas będzie czasem decyzji” – mówi Kubica.„Po pierwsze, ja muszę być szczęśliwy i chciałbym robić to, co chcę robić, a nie to, co niektórzy ludzie chcieliby żebym robił lub żeby to sytuacja wymuszała. A jeśli się tak nie stanie, to nie jest to żaden koniec świata. Motorsport jest dużo większy niż tylko F1. Fakt jest też taki, że to co mówię, w zależności od rozwoju sytuacji będą możliwe takie decyzje. W Formule 1 nie wiesz co wydarzy się jutro, a co dopiero za kilka miesięcy. Fakt jest taki, że na pewno nie będzie łatwo jeżeli chodzi o mój powrót do startów w F1” – dodaje.

A co z serią DTM w nowej wersji z autami GT3?

„DTM zmieni swoje serce bo auto, którym będą ścigać się kierowcy w tej serii nie będzie to już auto z tego sezonu tylko auta GT3, co znacznie zmienia sytuację. Na dzień dzisiejszy nie rozmyślałem nad tym czy chcę kontynuować czy nie, bo DTM, który w mojej głowie się urodził, był związany z obecnymi autami. W przyszłym roku nie wiem co będę robił i jest zbyt wcześnie by jakieś deklarację tu snuć lub też za dużo mówić” – stwierdza.

Jak obecnie wygląda jego praca dla Alfa Romeo Racing ORLEN w porównaniu z podstawowymi kierowcami?

„Każdy kierowca ma swoje odczucia i przemyślenia, które przekazuje sztabom ludzi. Moja rola jest zupełnie inna niż ich. Z reguły nasze odczucia są jednak bardzo podobne. Czasami jeden kierowca potrafi bardziej określić skąd one pochodzą, a inny kierowca bardziej skupia się na przekazaniu swoich odczuć, a nie wchodzeniu w sprawy techniczne. Ten sezon jest zupełnie inny bo bardzo mało czasu spędzam w padoku. Przez ostatnie 90 dni 86 nocy spędziłem w hotelu więc czasu na inną pracę nie mam. Podejmując się dwóch sezonów w jednym było wiadomo, że nie będzie łątwo, ale pandemia to wszystko skompresowała. Pandemia znacznie zmieniła to, w jaki sposób mogę wykonywać swoją pracę, poświęcić tyle siebie ile bym chciał” – mówi Robert.

Cały wywiad obejrzycie tutaj.

Źródło: TVP SportPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 października

Urodził się Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Urodził się Huub Rothengatter (25 startów).

Urodził się Jack McGrath (6 startów, 1 pole position, 1 najszybsze okrążenie, 2 podia).

Swoje jedyne zwycięstwo w F1 odnosi Innes Ireland, stając po raz 4. na podium. W GP USA po raz ostatni w F1 jadą Tony Brooks i Stirling Moss.

Jackie Stewart wygrywa GP USA, zaliczając 22. zwycięstwo w karierze. W F1 debiutuje Jody Scheckter.

Gilles Villeneuve wygrywa swoje domowe Grand Prix Kanady, odnosząc 1. zwycięstwo w karierze w F1. Po raz 3. i ostatni z pole position startuje Jean-Pierre Jarier. 100. start zaliczają Carlos Reutemann i Niki Lauda.

Michael Schumacher wygrywa GP Japonii, odnosząc 43. zwycięstwo w F1. Tym samym zdobywa swój trzeci tytuł mistrzowski, pierwszy z pięciu w barwach Ferrari.

Fernando Alonso wygrywa GP Japonii, odnosząc 15. zwycięstwo w karierze.

Bell publikuje zdjęcia nowego kasku wyścigowego Roberta Kubicy. Polak pisze na swoim profilu, że to „jedynie prezent i podziękowanie” od producenta.

„Jestem w tym sporcie, bo jest on moją pasją. Ale chcę być również konkurencyjny. Brakuje nam środków i testów, a chcemy wszystko robić poprawie. Może mniej rajdów i więcej testów będzie dobrą opcją na przyszły rok. Może pójdziemy do WRC2. Na ten moment budujemy dom bez fundamentów” – mówi Robert Kubica dla Autosportu.

Nico Rosberg mówi, że Robert Kubica jest najszybszym z kandydatów do fotela Williamsa.

Lewis Hamilton wygrywa GP Japonii, odnosząc 61. zwycięstwo w karierze. Po raz 10. na podium staje Max Verstappen.

„Może być tak, że ktoś za chwilę przyjdzie i zmieni politykę. My na razie prowadzimy rozmowy, bardzo intensywne i konkretne. Mamy wspólnie z Robertem plan, jesteśmy przygotowani na wiele możliwości. Jest wiele rozwiązań w tym zakresie, prowadzimy zaawansowane rozmowy i myślę, że będziecie państwo zadowoleni” – mówi o przyszłości Roberta Kubicy prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Emilii - Romanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Hockenheim

Dni
Godzin
Minut
Sekund

23-25 października:

godz. 12:00 – Pierwszy trening
godz. 16:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 14:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:25 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

  • Dane wyścigu
  • Podsumowanie
  • Oceny mediów
  • Stenogramy
  • Oglądalność
  • Wypowiedzi zawodników
  • Galeria
  • Wyniki
  • Vlog

Bądź na bieżąco

Popularne tagi