Motor Racing - Formula One World Championship - Brazilian Grand Prix - Race Day - Sao Paulo, Brazil

Grand Prix Włoch ostatnim w Williamsie dla Claire Williams i całej rodzinyZespół z Grove poinformował, że Claire Williams po weekendzie wyścigowym na Monzy przestanie pełnić stanowisko zastępcy szefa zespołu. „Po 43 latach i 739 wyścigach, rodzina opuści sport ze względu na zmianę właścicielską na rzecz Dorilton Capital”.

Claire Williams pracowała w Williamsie od 2002 roku – początkowo w dziale komunikacji. W 2012 roku została szefem marketingu, a rok później została oficjalnie zastępcą szefa zespołu, nieoficjalnie przejmując władzę w ekipie.„Z ciężkim sercem ustępuję z tej funkcji w zespole. Miałam nadzieję na kontynuację mojego zaangażowania by utrzymać dziedzictwo rodzinne Williamsa jednak zespół potrzebuje kolejnych inwestycji w tym sezonie ze względu na wiele czynników, często będących poza naszą kontrolą. Moja rodzina zawsze przedkładała dobro zespołu i jego pracowników nad swoje, dlatego sprzedaż ekipy była absolutnie dobrą decyzją. Wiem, że znaleźliśmy właściwe osoby do kierowcania zespołem. Zdecydowałam się w związku z tym na ustąpienie z funkcji by pozwolić Dorilton na świeży start. Nie była to łatwa decyzja, ale jest ona słuszna dla wszystkich zaangażowanych” – powiedziała Claire Williams, dziękując pracownikom i rodzinie za wsparcie i czas spędzony w Williamsie. Jak dodała, skupi się teraz na rodzinie.

„Gdy przyszłość zespołu jest zapewniona, to właściwy moment na odejście ze sportu” – dodała.

„W pełni respektujemy tę bardzo trudną decyzję Claire i rodziny Williamsa by odejść z zespołu i biznesu po zapewnieniu nowych środków na rozwój zespołu. Osiągnięcia Claire są częścią dziedzictwa Williamsa, poświęcenia dla innowacyjności w trudnym środowisku, szczególnie po 2013 roku. Odegrała ważną rolę w kształtowaniu technicznego i finansowego poziomu Formuły 1, co teraz pomoże zespołowi wrócić na właściwe miejsce w stawce. Jesteśmy dumni, że będziemy mogli reprezentować imię Williamsa w nowej, ekscytującej fazie tego sportu” – powiedział szef Dorilton Capital, Matthew Savage.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Rosji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Popularne tagi