Kimi Raikkonen GP Wielkiej Brytanii 2020

Chinchero: Perez bliżej Haasa, niebawem decyzja Kimiego?

Sergio Perez pracuje nad swoim pozostaniem w F1 i według Roberto Chinchero, jego najbardziej prawdopodobny kierunek dla Meksykanina to Haas.

Jak pisze Chinchero, według najnowszych plotek Amerykański zespół zastąpi obu swoich kierowców. W F1 ma pozostać Sergio Perez.

„Według naszych źródeł, negocjacje są w dobrym punkcie, a dla Pereza amerykański zespół jest dobrą szansą na zapewnienie sobie długiej przyszłości w F1. Nadal nie wiadomo czy Haas będzie chciał w całości odnowić swój skład, ale pewne jest, że zarówno Kevin Magnussen, jak i Romain Grosjean nie są pewni swojej przyszłości”.

„Jasne, wolałbym mieć już podpisany kontrakt i wiem, że prawdopodobnie toczą się różne negocjacje, ale nie chcę by te sytuacje wpłynęły na mnie na torze. Na pewno mamy obecnie bardzo konkurencyjny rynek kierowców, wystarczy spojrzeć na nazwiska. Są Perez, Hulkenberg, juniorzy Ferrari jak Schumacher, Shwartzman i Illot, a my jesteśmy, podobnie jak Alfa, powiązani z Ferrari. Jest wielu dobrych kandydatów, a ja mogę tylko robić to co w mojej mocy” – powiedział Magnussen duńskiej Ekstra Bladet.

W tekście Chinchero znalazło się też coś o Alfie Romeo. „Kimi Raikkonen, który zakomunikuje Alfie Romeo swoje intencje pod koniec września”. Oznacza to zatem, że włodarze zespołu będą wiedzieć, czy Kimi będzie chciał nadal jeździć w F1. Decyzja zostanie ogłoszona zapewne później.

Źródło: it.motorsport.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 października

Urodził się Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Urodził się Huub Rothengatter (25 startów).

Urodził się Jack McGrath (6 startów, 1 pole position, 1 najszybsze okrążenie, 2 podia).

Swoje jedyne zwycięstwo w F1 odnosi Innes Ireland, stając po raz 4. na podium. W GP USA po raz ostatni w F1 jadą Tony Brooks i Stirling Moss.

Jackie Stewart wygrywa GP USA, zaliczając 22. zwycięstwo w karierze. W F1 debiutuje Jody Scheckter.

Gilles Villeneuve wygrywa swoje domowe Grand Prix Kanady, odnosząc 1. zwycięstwo w karierze w F1. Po raz 3. i ostatni z pole position startuje Jean-Pierre Jarier. 100. start zaliczają Carlos Reutemann i Niki Lauda.

Michael Schumacher wygrywa GP Japonii, odnosząc 43. zwycięstwo w F1. Tym samym zdobywa swój trzeci tytuł mistrzowski, pierwszy z pięciu w barwach Ferrari.

Fernando Alonso wygrywa GP Japonii, odnosząc 15. zwycięstwo w karierze.

Bell publikuje zdjęcia nowego kasku wyścigowego Roberta Kubicy. Polak pisze na swoim profilu, że to „jedynie prezent i podziękowanie” od producenta.

„Jestem w tym sporcie, bo jest on moją pasją. Ale chcę być również konkurencyjny. Brakuje nam środków i testów, a chcemy wszystko robić poprawie. Może mniej rajdów i więcej testów będzie dobrą opcją na przyszły rok. Może pójdziemy do WRC2. Na ten moment budujemy dom bez fundamentów” – mówi Robert Kubica dla Autosportu.

Nico Rosberg mówi, że Robert Kubica jest najszybszym z kandydatów do fotela Williamsa.

Lewis Hamilton wygrywa GP Japonii, odnosząc 61. zwycięstwo w karierze. Po raz 10. na podium staje Max Verstappen.

„Może być tak, że ktoś za chwilę przyjdzie i zmieni politykę. My na razie prowadzimy rozmowy, bardzo intensywne i konkretne. Mamy wspólnie z Robertem plan, jesteśmy przygotowani na wiele możliwości. Jest wiele rozwiązań w tym zakresie, prowadzimy zaawansowane rozmowy i myślę, że będziecie państwo zadowoleni” – mówi o przyszłości Roberta Kubicy prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Emilii - Romanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Hockenheim

Dni
Godzin
Minut
Sekund

23-25 października:

godz. 12:00 – Pierwszy trening
godz. 16:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 14:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:25 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

  • Dane wyścigu
  • Podsumowanie
  • Oceny mediów
  • Stenogramy
  • Oglądalność
  • Wypowiedzi zawodników
  • Galeria
  • Wyniki
  • Vlog

Bądź na bieżąco

Popularne tagi