KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Tego dnia w F1 – 28 lipca



1924 – Urodził się Luigi Musso, 3. zawodnik MŚ 1957 (24 GP, 1 zwycięstwo, 7 podiów).

1991 – Nigel Mansell triumfuje w GP Niemiec. Było to 125. podium dla Williamsa.

1996 – Damon Hill triumfuje w GP Niemiec. Było to jego 20 zwycięstwo w F1 oraz 92. triumf Williamsa.

2002 – Michael Schumacher triumfuje w GP Niemiec, wyprzedzając Juana Pablo Montoyę, dla którego było to 10. podium w F1. 291. i ostatni start w F1 zalicza zespół Arrows.

2013 – Lewis Hamilton wygrywa GP Węgier, startując po raz 30. z pole position. Było to 100. grand prix dla Adriana Sutila. 350. start w F1 jako dostawca silników zalicza Mercedes.

2017 – „Myślę, że byłoby to wspaniałe, gdyby był w stanie wrócić, jeżeli będzie to możliwe fizycznie. Ma naturalny pociąg, talent i bardzo szkoda, że nie mamy go tu teraz. Robert jest jednym z najszybszych kierowców, z którymi się ścigałem. Gdyby dziś nadal jeździł, walczyłby o tytuł mistrza świata, o ile już nie wygrałby jakiegoś” – mówi Lewis Hamilton o Robercie Kubicy.



2019 – Robert Kubica dojeżdża na 12. miejscu do mety GP Niemiec. W bardzo deszczowym wyścigu ze zmiennymi warunkami Polak jedzie niemal bezbłędnie, a tuż przed końcem wykorzystuje błąd George Russella, wyprzedzając kolegę z zespołu. Tuż po zakończeniu rywalizacji okaże się, że w bolidach Alfy Romeo kierowcy używali niedozwolonych asyst. Zostają na nich nałożone kary czasowe, co oznacza, że Robert Kubica ląduje na 10. miejscu. Polak zdobywa tym samym jedyny punkt w całym sezonie dla swojej ekipy, ustanawiając tym samym rekord najdłuższej przerwy między zdobyczami punktowymi w F1 – 8 lat 8 miesięcy i 14 dni. „Mam mieszane odczucia, bo z jednej strony dobrze mieć punkt, ale z drugiej został zdobyty w niespodziewany sposób. To był szalony wyścig. Nasze tempo nie było dobre, ale utrzymaliśmy się na torze. Nadal musimy pracować i naciskać i na pewno ten punkt jest dzięki mechanikom, którzy mocno naciskają. Nie mamy dobrych momentów, ale Hockenheim to również ich zasługa” – powie Kubica o tym punkcie kilka dni później podczas konferencji prasowej FIA.

„Myślę, że ekscytowanie się przez nas jednym punktem byłoby nieco dziwne. Wszyscy w Williamsie pracują bardzo ciężko w tym roku, a póki co to był brutalny rok dla nas, więc to może być dla nas forma nagrody, którą powinniśmy przyjąć z radością. Osobiście nie mogę cieszyć się z jednego punktu i myślę, że w Williamsie nikt nie jest przesadnie entuzjastyczny z tego powodu” – skomentuje ten punkt Claire Williams.

2019 – „Mam swoje przemyślenia i swoją wizję niektórych rzeczy, ale dziś skupiam się na swojej robocie. W sierpniu się trochę rzeczy wyklaruje w kwestii mojej przyszłości. W kwestii tego, co mogę i chciałbym robić w przyszłym roku mam jasną wizję. Wszystko będzie brane pod uwagę i wszystko będzie ważone. Na dziś nie wszystko zależy też ode mnie, ale zobaczymy jak się rozwinie sytuacja, co będzie możliwe, bo to nie jest tak, że obudzę się rano i powiem, że będę jeździł tu i będę. Jest jednak zbyt wcześnie i nie ma co wyciągać wniosków i rozmyślać, co i dlaczego ja powiedziałem” – mówi Robert Kubica w rozmowie z TVP Sport.



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Miami

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Le Castellet (ELMS)

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 3 maja
godz. 18:30 FP1
godz. 22:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 4 maja
godz. 18:00 – Sprint
godz. 22:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 5 maja
godz. 22:00 – Wyścig

Popularne tagi