Russell wegry

Russell: Na Silverstone wrócimy do rzeczywistościGeorge Russell ostrzega, że nie spodziewa się, że Williams powtórzy imponujące wyniki kwalifikacyjne z Węgier podczas weekendu na torze Silverstone.

Kwalifikacje na Hungaroringu dały cień nadziei Williamsowi, kiedy to George Russell i Nicholas Latifi doprowadzili samochody do Q2. Był to pierwszy awans do drugiej części kwalifikacyjnej od wyścigu na torze Monza w 2018 roku.

Wszystko jednak zmienia się podczas wyścigu, gdzie kierowcy tracą szansę na walkę z innymi kierowcami. Według Russella, dla którego rywalizacja w Wielkiej Brytanii będzie domowym wyścigiem, nie ma szans na powtórzenie dobrych wyników z poprzednich weekendów.„Myślę, że nasze tempo nie będzie tak wysokie, jak w Budapeszcie” – wyjaśnił. „Na Węgrzech było dobrze i naprawdę przekroczyliśmy oczekiwania, a podczas kwalifikacji wszystko układało się bardzo dobrze.”

„Oczekuję, że wrócimy do naszej rzeczywistości, która jest prawdopodobnie bardziej zbliżona do tego, co widzieliśmy w pierwszym tygodniu w Austrii. Niemniej jednak ja i zespół będziemy dawać z siebie wszystko, co mamy.”

Na Silverstone zawodnicy będą się ścigać tydzień po tygodniu, tak jak miało to miejsce na Red Bull Ringu. George Russell zamierza pozostać na torze przez dwa tygodnie.

„Będzie miło mieć w tym roku dwa wyścigi w Wielkiej Brytanii; Zostanę na miejscu w kamperze, co będzie dla mnie miłym doświadczeniem i czymś nieco innym niż zwykle.”

Jakub AndrusiewiczPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 12 sierpnia

Po raz pierwszy w swojej karierze z pole position rusza Rene Arnous. Trzecie zwycięstwo odnosi jednak Alan Jones. To jednocześnie 3. zwycięstwo Williamsa w historii.

Podczas wyścigu 1000 km de Motorsport w Toronto ginie Manfred Winkelhock (47 startów w F1).

Trzecie i ostatnie zwycięstwo w karierze odnosi Thierry Boutsen.

Starszy inżynier wyścigowy Williamsa, Dave Robson, mówi, że problemem Roberta Kubicy w sezonie 2019 może być brak rozumienia opon. „Podejrzewam, że sprowadza się to do opon. Kiedy różnice są duże, samochody są identyczne więc myślę, że o to chodzi”.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Lausitrzing

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

godz. 11:00 – Pierwszy trening
godz. 15:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 15:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:45 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:45 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Popularne tagi