elektryki Renault

Ponad 300 tysięcy samochodów elektrycznych Renault sprzedanych w EuropieBoulogne Billancourt (Francja), 24 lipca 2020 roku – Renault sprzedało w Europie ponad 300 tysięcy samochodów elektrycznych. W samej Francji zarejestrowano ponad 100 tysięcy Renault ZOE. Obie liczby świadczą o zajmowanej przez Renault pozycji lidera na europejskim rynku samochodów elektrycznych. Wskazują również na stały wzrost sprzedaży marki w tym segmencie od 2010 roku.

Od 2010 roku Renault jest pionierem i liderem elektrycznej mobilności w Europie

Grupa Renault jest pionierem i liderem na rynku samochodów elektrycznych. Aktywnie działa na rzecz promocji samochodów elektrycznych i transformacji ekologicznej. Sprzedaż samochodów elektrycznych marki Renault wzrosła o 38% do ponad 42 tysięcy samochodów w pierwszej połowie tego roku. Sprzedaż ZOE zwiększyła się o blisko 50%, osiągając 37 540 sztuk.

Renault ZOE – niezwykła historia

Sprzedaż ZOE systematycznie rośnie z roku z rok. Ten mały miejski samochód zawdzięcza swoją popularność stale rozwijanym technologiom i atrakcyjnej stylistyce nadwozia.
Know-how marki jest widoczny w innowacjach wprowadzanych w ZOE od samego początku, zwłaszcza pompie ciepła w układzie klimatyzacji, specjalnych oponach o mniejszych oporach toczenia czy konstrukcji pedału typu brake-by-wire, który umożliwia odzyskiwanie energii podczas hamowania. Zaledwie trzy lata po wprowadzeniu modelu na rynek Grupa Renault zaprezentowała ZOE z akumulatorem 41 kWh, który zapewniał praktycznie dwukrotnie większy zasięg (300 km w cyklu WLTP). Pojawiły się również bogato wyposażone wersje Edition One ze skórzaną tapicerką. Ładowarka pokładowa Caméléon zapewnia wszechstronne możliwości ładowania. Samochód można podłączyć zarówno do domowego gniazdka, jak i do terminala o mocy 22 kW, który umożliwia odzyskanie 80 km zasięgu w zaledwie 30 minut, czyli w czasie krótkiego postoju.

Pod koniec 2019 roku pojawiło się nowe ZOE. Liczne innowacje podniosły komfort i przyjemność z jazdy. Nowe wnętrze zostało zaprojektowane z myślą o potrzebach kierowcy. Jest wyposażone w dwa duże ekrany: ekran o przekątnej 10” na zespole zegarów i ekran nawigacji 9,3”, a także nowy system multimedialny. Nowe ZOE ułatwia podróże dzięki możliwości wyświetlenia dostępnych terminali ładowania na trasie, a także sprawdzenia w czasie rzeczywistym zasięgu i czasu pozostałego do pełnego naładowania akumulatora za pomocą smartfona. Nowy akumulator 52 kWh zapewnia doskonały zasięg 395 km WLTP, a nowy silnik R135 o mocy 100 kW (135 KM) gwarantuje jeszcze bardziej dynamiczną jazdę na drogach ekspresowych i autostradach. Nowe ZOE oferuje ładowarkę Caméléon, ale można je również ładować z terminala prądu stałego DC o mocy 50 kW. Wystarczy wówczas 30 minut, by odzyskać 150 km zasięgu. Nowe ZOE, wyposażone w mobilne technologie, kontynuuje swoje success story. Przyczynia się również do sukcesu gamy samochodów elektrycznych marki – lidera na rynku samochodów osobowych i dostawczych.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 października

Urodził się Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Urodził się Huub Rothengatter (25 startów).

Urodził się Jack McGrath (6 startów, 1 pole position, 1 najszybsze okrążenie, 2 podia).

Swoje jedyne zwycięstwo w F1 odnosi Innes Ireland, stając po raz 4. na podium. W GP USA po raz ostatni w F1 jadą Tony Brooks i Stirling Moss.

Jackie Stewart wygrywa GP USA, zaliczając 22. zwycięstwo w karierze. W F1 debiutuje Jody Scheckter.

Gilles Villeneuve wygrywa swoje domowe Grand Prix Kanady, odnosząc 1. zwycięstwo w karierze w F1. Po raz 3. i ostatni z pole position startuje Jean-Pierre Jarier. 100. start zaliczają Carlos Reutemann i Niki Lauda.

Michael Schumacher wygrywa GP Japonii, odnosząc 43. zwycięstwo w F1. Tym samym zdobywa swój trzeci tytuł mistrzowski, pierwszy z pięciu w barwach Ferrari.

Fernando Alonso wygrywa GP Japonii, odnosząc 15. zwycięstwo w karierze.

Bell publikuje zdjęcia nowego kasku wyścigowego Roberta Kubicy. Polak pisze na swoim profilu, że to „jedynie prezent i podziękowanie” od producenta.

„Jestem w tym sporcie, bo jest on moją pasją. Ale chcę być również konkurencyjny. Brakuje nam środków i testów, a chcemy wszystko robić poprawie. Może mniej rajdów i więcej testów będzie dobrą opcją na przyszły rok. Może pójdziemy do WRC2. Na ten moment budujemy dom bez fundamentów” – mówi Robert Kubica dla Autosportu.

Nico Rosberg mówi, że Robert Kubica jest najszybszym z kandydatów do fotela Williamsa.

Lewis Hamilton wygrywa GP Japonii, odnosząc 61. zwycięstwo w karierze. Po raz 10. na podium staje Max Verstappen.

„Może być tak, że ktoś za chwilę przyjdzie i zmieni politykę. My na razie prowadzimy rozmowy, bardzo intensywne i konkretne. Mamy wspólnie z Robertem plan, jesteśmy przygotowani na wiele możliwości. Jest wiele rozwiązań w tym zakresie, prowadzimy zaawansowane rozmowy i myślę, że będziecie państwo zadowoleni” – mówi o przyszłości Roberta Kubicy prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Portugalii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Hockenheim

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

23-25 października:

godz. 12:00 – Pierwszy trening
godz. 16:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 14:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:25 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

  • Dane wyścigu
  • Podsumowanie
  • Oceny mediów
  • Stenogramy
  • Oglądalność
  • Wypowiedzi zawodników
  • Galeria
  • Wyniki
  • Vlog

Popularne tagi