KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

elektryki Renault

Ponad 300 tysięcy samochodów elektrycznych Renault sprzedanych w Europie



Boulogne Billancourt (Francja), 24 lipca 2020 roku – Renault sprzedało w Europie ponad 300 tysięcy samochodów elektrycznych. W samej Francji zarejestrowano ponad 100 tysięcy Renault ZOE. Obie liczby świadczą o zajmowanej przez Renault pozycji lidera na europejskim rynku samochodów elektrycznych. Wskazują również na stały wzrost sprzedaży marki w tym segmencie od 2010 roku.

Od 2010 roku Renault jest pionierem i liderem elektrycznej mobilności w Europie

Grupa Renault jest pionierem i liderem na rynku samochodów elektrycznych. Aktywnie działa na rzecz promocji samochodów elektrycznych i transformacji ekologicznej. Sprzedaż samochodów elektrycznych marki Renault wzrosła o 38% do ponad 42 tysięcy samochodów w pierwszej połowie tego roku. Sprzedaż ZOE zwiększyła się o blisko 50%, osiągając 37 540 sztuk.

Renault ZOE – niezwykła historia

Sprzedaż ZOE systematycznie rośnie z roku z rok. Ten mały miejski samochód zawdzięcza swoją popularność stale rozwijanym technologiom i atrakcyjnej stylistyce nadwozia.
Know-how marki jest widoczny w innowacjach wprowadzanych w ZOE od samego początku, zwłaszcza pompie ciepła w układzie klimatyzacji, specjalnych oponach o mniejszych oporach toczenia czy konstrukcji pedału typu brake-by-wire, który umożliwia odzyskiwanie energii podczas hamowania. Zaledwie trzy lata po wprowadzeniu modelu na rynek Grupa Renault zaprezentowała ZOE z akumulatorem 41 kWh, który zapewniał praktycznie dwukrotnie większy zasięg (300 km w cyklu WLTP). Pojawiły się również bogato wyposażone wersje Edition One ze skórzaną tapicerką. Ładowarka pokładowa Caméléon zapewnia wszechstronne możliwości ładowania. Samochód można podłączyć zarówno do domowego gniazdka, jak i do terminala o mocy 22 kW, który umożliwia odzyskanie 80 km zasięgu w zaledwie 30 minut, czyli w czasie krótkiego postoju.

Pod koniec 2019 roku pojawiło się nowe ZOE. Liczne innowacje podniosły komfort i przyjemność z jazdy. Nowe wnętrze zostało zaprojektowane z myślą o potrzebach kierowcy. Jest wyposażone w dwa duże ekrany: ekran o przekątnej 10” na zespole zegarów i ekran nawigacji 9,3”, a także nowy system multimedialny. Nowe ZOE ułatwia podróże dzięki możliwości wyświetlenia dostępnych terminali ładowania na trasie, a także sprawdzenia w czasie rzeczywistym zasięgu i czasu pozostałego do pełnego naładowania akumulatora za pomocą smartfona. Nowy akumulator 52 kWh zapewnia doskonały zasięg 395 km WLTP, a nowy silnik R135 o mocy 100 kW (135 KM) gwarantuje jeszcze bardziej dynamiczną jazdę na drogach ekspresowych i autostradach. Nowe ZOE oferuje ładowarkę Caméléon, ale można je również ładować z terminala prądu stałego DC o mocy 50 kW. Wystarczy wówczas 30 minut, by odzyskać 150 km zasięgu. Nowe ZOE, wyposażone w mobilne technologie, kontynuuje swoje success story. Przyczynia się również do sukcesu gamy samochodów elektrycznych marki – lidera na rynku samochodów osobowych i dostawczych.



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Australii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 6 grudnia
godz. 10:30 – 1. Trening
godz. 14:00 – 2. Trening

Sobota, 7 grudnia
godz. 11:30 – 3. trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 8 grudnia
godz. 14:00 – Wyścig

Popularne tagi