KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Groupe Renault

Ogólnoświatowe wyniki handlowe grupy Renault w pierwszym półroczu 20201 256 658 samochodów sprzedanych w pierwszym półroczu – duża dynamika sprzedaży pojazdów elektrycznych i ożywienie sprzedaży w czerwcu. • W warunkach pandemii COVID-19 Grupa sprzedała w pierwszym półroczu 1 256 658 samochodów z wyraźnie widocznym ożywieniem sprzedaży w czerwcu. Również w czerwcu marka Renault uplasowała się na pierwszym miejscu na rynku europejskim. • ZOE najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie. Model odnotował wzrost sprzedaży o blisko 50% do 37 540 sztuk. W czerwcu padł rekord zamówień (prawie 11 000 samochodów). • W drugim półroczu działania Grupy skoncentrowane będą na ofensywie produktowej. Na rynku europejskim pojawi się gama modeli z napędem hybrydowym E-TECH i Twingo Z.E., w Ameryce Środkowej i Południowej – nowy Duster, w Indiach nowy SUV. • Grupa jest na dobrej drodze do osiągnięcia celów CAFE wyznaczonych na rok 2020.

Na skutek pandemii COVID-19 Grupa Renault wstrzymała od połowy marca działalność handlową i produkcyjną w większości krajów. Jej sprzedaż w pierwszym półroczu spadła o 34,9% do 1 256 658 sztuk, przy średnim spadku na rynku 28,3%. Wysoki spadek sprzedaży wynika w znacznej mierze z kwarantanny wprowadzonej w większości krajów, w których działa Grupa.

Cały świat przeżył bezprecedensowy kryzys, który miał duży wpływ na naszą działalność. Po rozpoczęciu odmrażania gospodarki nasze zakłady i sieć sprzedaży błyskawicznie się zmobilizowały, aby zaspokoić potrzeby klientów. W czerwcu popyt znacznie wzrósł dzięki pomocy rządowej w wielu krajach Europy. Wchodzimy w drugie półrocze z bardzo wysokim portfelem zamówień, dobrym stanem składu samochodów, wyżej pozycjonowaną cenowo gamą oraz nową ofertą modeli z napędem hybrydowym E-TECH. To jedyna taka oferta w segmencie, od razu spotkała się bardzo dobrym przyjęciem – powiedział Denis le Vot, członek Komitetu Wykonawczego i dyrektor ds. sprzedaży i regionów Grupy Renault.Samochody elektryczne ZOE liderem na stale rosnącym rynku
Sprzedaż samochodów elektrycznych marki Renault na świecie wzrosła o 38% do ponad 42 000 samochodów w pierwszym półroczu tego roku.

ZOE jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie. Model odnotował wzrost sprzedaży o blisko 50% do 37 540 sztuk i rekordowy poziom zamówień w czerwcu (prawie 11 000 samochodów).
Dzięki ofensywie elektrycznych modeli i pojawieniu się Twingo Z.E. oraz hybrydowych napędów E-TECH (nowe Clio E-TECH Hybrid, nowy Captur E-TECH Plug-in Hybrid i nowy Mégane E-TECH Plug-in Hybrid) Grupa będzie mogła zrealizować cele CAFE w 2020 roku.

W Europie
Sprzedaż Grupy spadła o 41,8% do 623 854 samochodów przy średnim spadku na rynku o 38,9%. Grupa z powodzeniem odnowiła całą gamę modeli marki Renault z segmentu B (Clio, Captur i ZOE). Nowe Clio jest najlepiej sprzedającym się samochodem w tym segmencie w Europie z liczbą 102 949 sprzedanych sztuk w pierwszym półroczu.
W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2020 roku Dacia odnotowała spadek sprzedaży o 48,1% do 161 334 samochodów, ze względu na duży udział sprzedaży do klientów indywidualnych, którzy mocno ucierpieli w kryzysie wywołanym pandemią COVID-19.

W czerwcu sprzedaż Grupy na rynku europejskim zdecydowanie wzrosła. Renault uzyskało 10,5% udziału w rynku (pierwsza marka w Europie), a Dacia 3,5%. Dacia doskonale wykorzystała powrót klientów do salonów marki dzięki pełnej ofercie silników obejmującej jednostki LPG, benzynowe i wysokoprężne.

Na rynkach pozaeuropejskich Grupa odnotowała spadek sprzedaży w Rosji (-23,3%), Indiach (-49,4%), Brazylii (-39,0%) i Chinach (-20,8%).

Rosja
W Rosji, która jest drugim rynkiem zbytu Grupy pod względem wielkości sprzedaży, Grupa Renault jest liderem z udziałem 30,2% (wzrost o 1,4 punktu). Sprzedaż spadła o 19,5% pomimo średniego spadku na rynku o 23,3%. Udział marki Renault w rynku zwiększył się o 0,3 punktu do 8,1%. Sukces modelu Arkana z ponad 7 000 samochodów zarejestrowanych w pierwszym półroczu zapewni marce wejście w nowy segment SUV-ów coupé w Rosji. ŁADA umocniła pozycję wiodącej marki na rynku rosyjskim z udziałem 20,8%. Należy do tego dodać 1,3% udziału modelu NIVA (AWTOwaz), który od lipca jest sprzedawany pod marką Łada. ŁADA Granta i ŁADA Vesta są dwoma najlepiej sprzedającymi się modelami w Rosji.

Indie
Sprzedaż Grupy spadła o 28,7% podczas gdy rynek skurczył się o 49,4%. Tym samym marka zdobyła 2,8% udziału w rynku (+0,8 punktu). W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2020 roku sprzedano blisko 13 000 sztuk modelu Triber. W drugim półroczu gama Renault obejmująca modele Kwid, Duster i Triber poszerzy się o nowego SUV-a.Brazylia
W sytuacji, gdy rynek zmalał o 39,0%, sprzedaż Grupy skurczyła się o 46,9%, głównie na skutek przyjęcia nowej strategii poprawy zyskowności i zmiany pozycjonowania gamy.

Chiny
Sprzedaż Grupy zmniejszyła się o 21,2% przy średnim spadku na rynku o 20,8%. Grupa koncentruje się na sprzedaży samochodów dostawczych w ramach spółki Renault Brilliance Jinbei Automotive Co., Ltd. oraz samochodach elektrycznych we współpracy z eGT New Energy Automotive Co., Ltd (eGT) i Jiangxi Jiangling Group Electric Vehicle Co. Ltd (JMEV).

Korea Południowa
Sprzedaż Grupy wzrosła o 51,3% przy średnim wzroście na rynku o 6,9%. Jest to efekt sukcesu nowego modelu XM3 wprowadzonego w marcu 2020 roku, który sprzedał się w ponad 22 000 egzemplarzy w ciągu czterech miesięcy.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi