rene rast DTM

Rast w Formule EWyrzucony z Audi po skandalu w wirtualnym „Race at Home Challenge” Formuły E Daniel Abt, zostanie zastąpiony w ekipie Audi przez obecnego mistrza serii DTM, Rene Rasta. Jego partnerem w ekipie będzie Lucas di Grassi.

Rast pojawi się na torze pomiędzy 5 a 13 sierpnia, kiedy to zostanie dokończony sezon Formuły E. W tym okresie ma odbyć się aż 6 wyścigów na berlińskim lotnisku. Kierowcy pojadą je po 3 różnych konfiguracjach.

Nie będzie to debiut Rasta w DTM bowiem miał już okazję jeździć w wyścigu Formuły E w maju 2016 roku podczas e-Prix Berlina dla zespołu Aguri. Tamtego wyścigu nie ukończył.

Na szczęście dla Rasta i Audi kalendarze DTM i Formuły E nie pokrywają się w sierpniu więc będzie mógł on uczestniczyć we wszystkich rundach, choć będzie to dla niego intensywny okres. Biorąc pod uwagę wycofanie Audi z DTM w sezonie 2021, jest niemal pewne, że Rast będzie nadal jeździł w Formule E.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 lipca

Dan Gourney odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to jednocześnie jedyne w historii Formuły 1 zwycięstwo Porsche. Pierwszy raz na podium staje Tony Maggs.

Keke Rosberg triumfuje w GP USA 1984. To było jego 3. zwycięstwo w F1. Pierwszy raz z pole position ruszał Nigel Mansell, a ostatni pobyt na podium zaliczył Rene Arnoux. Jubileusz 50. startu w F1 zalicza Michele Alboreto, a 150. Niki Lauda.

GP Francji wygrywa Alain Prost. Ostatni raz na podium staje Ivan Capelli, a 50. start zalicza Satoru Nakajima. Ekipa Leyton House staje po raz pierwszy i ostatni na podium.

Robert Kubica zajmuje 4. miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Przed nim meldują się Kimi Raikkonen, Fernando Alonso i Lewis Hamilton. Był to 750. start w F1 dla Ferrari.

„Sytuacja jest bardzo klarowna. Mamy porozumienie z Robertem i Nick też doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli Robert wyzdrowieje i będzie w stanie wrócić, to wróci. Koniec kropka. Nie ma innej możliwości. To ja jestem człowiekiem, który podpisał z nim kontrakt!” – mówi stanowczo Eric Boullier dla sport.pl.

Mark Webber triumfuje w Grand Prix Wielkiej Brytanii. To 30. zwycięstwo Red Bulla w historii.

Jedyny dziennikarz zaproszony na testy Roberta Kubicy z Renault, Anthony Rowlinson pisze, że był to „najbardziej emocjonujący dzień, jaki spędził jako dziennikarz w F1”. Mówi on, że Robert Kubica może zastąpić Joylona Palmera już od Grand Prix Belgii.

Sebastian Vettel wygrywa Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Archiwum