Kubica Carlos Sainz Ferrari

Kubica o Sainzu w Ferrari: Myślę, że to świetna wiadomośćTelewizja Movistar opublikuje dziś długi wywiad z Robertem Kubicą. Zanim rozmowa zostanie nadana o godz. 22:00, opublikowano fragmenty wypowiedzi polskiego kierowcy, który m.in. cieszy się z zatrudnienia Carlosa Sainza przez Ferrari.

„Myślę, że to świetna wiadomość. Dla Ferrari wzięcie Carlosa nie jest żadnym ryzykiem. Nie ma nic do stracenia, a mnóstwo do zyskania i myślę, że sobie poradzi – mówi Robert.

Kubica, ubrany do nagrania w koszulkę Alfa Romeo Racing Orlen, został zapytany, czy Ferrari wyraźnie postawi na Charlesa Leclerca, czyniąc Sainza jego pomocnikiem.„Jeżeli chodzi o to, jak Ferrari będzie prowadziło swoich kierowców, to myślę, że nie ma żadnej kolejności kierowców, szczególnie w obecnej sytuacji, w której dla zespołu ważne jest regularne punktowanie i posiadanie dwóch konkurencyjnych kierowców. Można pogrywać sobie, gdy walczy się jednym kierowcą i myślę, że to naturalne, że gdy jeden zawodnik jest daleko przed drugim, skupiasz się na tym, który jest wyżej. Przed startem sezonu raczej nie jest nic postanowione” – dodaje Polak.

Robert miał również okazję opowiedzieć kilka anegdot, m.in. o rozmowie z Jeanem Alesim po Grand Prix Kanady 2008. Francuz przestrzegał go, by nie zrobił tak, jak on, a zatem nie było to jego jedyne zwycięstwo w F1.

Więcej fragmentów tej rozmowy opublikuję na blogu po jej nadaniu w Movistar.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 26 kwietnia

Urodził się Jean – Pierre Beltoise (85 wyścigów, 1 wygrana, 4 najszybsze okrążenia, 8 podiów).

Urodził się Johnny Dumfires (15 startów).

Urodził się Danil Kvyat (93 wyścigi, 1 najszybsze okrążenia, 3 podia).

David Coulthard odnosi 4. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP San Marino. Po raz 100. w F1 wystartował Mika Hakkinen.

Jenson Button wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz 4. i ostatni w karierze z pole position ruszał Jarno Trulli, zaliczając swoje 10. podium. Włoch wykręcił też jedyne w karierze najszybsze okrążenie wyścigu. Dał również Toyocie ostatnie pole position ekipy.

Robert coraz więcej czasu spędza na torach kartingowych. Sporo w tym czasie jeździ na Pista del Mare.

Kolejny rajd Roberta Kubicy, tym razem Rajd Azorów w ERC. Polak wygrywa 5 z 7 pierwszych OS-ów, na ósmym zalicza rolowanie. Całą imprezę kończy na 6. miejscu.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS Runda 2 - Red Bull Ring

Dni
Godzin
Minut
Sekund

14 – 16 maja:

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:35 – Trening kierowców brązowych

godz. 10:00 – 2. trening
godz. 14:50 – Kwalifikacje

godz. 11:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi