F1 - PRE-SEASON TESTING 2020 - 1

Limity wydatków w F1 obniżone do $100 mln?

FIA, F1 i zespoły serii rozpoczną rozmowy w sprawie dalszych ograniczeń wydatków w Formule 1 od 2021 roku. Najmniejsze ekipy chciałyby zmniejszenia ich do nawet $100 mln.

Od sezonu 2021 ma wejść ograniczenie wydatków w F1 do $175 mln na sezon. Pomoże to mniejszym ekipom pozostać w walce w F1. Zasada ta ma jednak wiele wyłączeń i wyjątków, co sprawia, że nadal wiele ekip nie będzie w stanie osiągnąć tego pułapu. Zamrożony został również rozwój wielu elementów bolidów, a rewolucja techniczna została opóźniona o rok.

Nie bez znaczenia w tych rozmowach jest obecny kryzys związany z koronawirusem i możliwe jego skutki ekonomiczne dla ekip oraz ich sponsorów.6 kwietnia wszyscy zainteresowani spotkają się na videokonferencji by omówić ewentualne skutki obecnego kryzysu i pomyśleć o kolejnych rozwiązaniach mających pomóc środowisku motorsportu.

Omawiane będą również pomysły zmniejszenia limitu budżetowego – nawet do $100 mln. Omawiane będą również poszczególne wyłączenia.

Tak niski limit jest proponowany przez mniejsze ekipy i bardziej liczą one na to, że proponując tak niską kwotę, wynegocjują zejście do około $130 mln, co powinno być w zasięgu wszystkich ekip.

Źródło: Auto Motor und SportPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.