Kubica Zmarzlik orlen team

Kubica i Zmarzlik na live [Relacja live]

Zawodnicy Orlen Teamu – Robert Kubica i Bartosz Zmarzlik porozmawiają dziś na instagramowym live naszego żużlowca. Poniżej znajdziecie najciekawsze wypowiedzi z tej rozmowy oraz link do jej słuchania i oglądania.

Rozmowę włączycie tutaj (mobile)O bohaterach

 

Roberta Kubicy nikomu nie trzeba przedstawiać, ale o Bartoszu Zmarzliku warto napisać, że to nasz trzeci (po Jerzym Szczakielu i Tomaszu Gollobie) indywidualny mistrz świata na żużlu. Za 10 dni będzie obchodził 25. urodziny. Pochodzi ze Szczecina, jest wychowankiem Stali Gorzów i właśnie tam obecnie występuje. Był indywidualnym mistrzem świata juniorów w 2015 roku, Europy juniorów w 2012 roku i dwukrotnym drużynowym mistrzem świata (2016, 2017). W żużlowym Grand Prix wygrywał 6 razy, 4 razy był 2, a 9 razy trzeci.

Obaj poznali się miesiąc temu na prezentacji Orlen Teamu w Warszawie, ale mają wspólną rowerową pasję, o której na pewno dziś porozmawiają.

fot. PKN OrlenPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy