koronawirus

Zespoły F1 pomogą w walce w koronawirusem

Zespoły Formuły 1 przygotowują technologie, które mają pomóc uratować życie w pandemii koronawirusa.

Mercedes, Red Bull, McLaren i Williams odpowiedzieli na wezwanie rządów, które zwróciły się o pomoc do firm posiadających wiedzę specjalistyczną w zakresie technologii i inżynierii.

Wśród technologii, które zespoły mogłyby pomóc opracować, są respiratory, które są potrzebne, aby pomóc najbardziej chorym, ponieważ wirus atakuje płuca.Temat został omówiony podczas telekonferencji między przedstawicielami marketingu F1 a zespołami. Ponieważ pierwsze cztery rundy zostały przełożone zespoły z niezbędnym zaawansowanym zapleczem inżynieryjnym będą miały dużo czasu i zdolności do pomocy.

Rozpoczęto już badania nad tym, w jaki sposób ekipy mogą pomóc w opracowaniu i produkcji różnego rodzaju bardzo potrzebnego sprzętu medycznego.

Jakub Andrusiewicz

źródło: racefans.netPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.