Jens Marquardt

Kubica w identycznym aucie, tyle że z testów

Robert Seiwert, dziennikarz Motorsport-magazin zdradza nieco więcej szczegółów współpracy Roberta Kubicy i ekipy Orlen Team ART z BMW w ramach startów Polaka w sezonie 2020 w DTM.

We vlogu na stronie motorsport-magazin Seiwert dzieli się swoją rozmową z Jensem Marquardtem, szefem BMW Motorsport. Robert Kubica i jego zespół mają otrzymać auto, które było używane podczas testów w Jerez w grudniu, oczywiście po poprawkach takich, jakie otrzymają auta fabryczne, szykowane przez ekipę z Monachium dla swoich 6 kierowców.

„Samochód nie będzie gorszy od naszych fabrycznych aut. Będzie wykonany z tego samego materiału co standardowe auta. Wykorzystujemy samochód z testów by obniżyć koszty” – mówi Marquardt. Zaznacza on, że ekipa Roberta będzie samodzielna w swojej pracy i będą mogli ustalać własną strategię, niezależną od aut fabrycznych.

Jak pisze Seiwert, Robert będzie sam szefem zespołu i nie jest wykluczone, że będzie ustalał sam dla siebie strategię.

Co ciekawe, Pascal Wehrlein, który również startował w serii DTM, uważa, że łatwiej jest przejść z DTM do F1 niż odwrotnie, bo w Formule 1 docisk, przyczepność i moc są większe. Dlatego nie wszyscy kierowcy F1 dobrze radzili sobie w DTM.

Według dziennikarza, nie jest wykluczone, że również Audi wystawi dodatkowe auto w sezonie 2020. Wówczas liczba samochodów wzrośnie do 16.

Źródło: motorsport-magazin, tłumaczenie ArtNr4

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.

Najnowsze wpisy