F1 - PRE-SEASON TESTING 2020 - 1

Kubica ma pomóc w symulatorze, ale to długotrwały proces

Około półtora roku ma zająć prawidłowe ustawienie nowiutkiego symulatora Alfa Romeo Racing Orlen. Wydatnie ma w tym pomóc Robert Kubica, który wie, że najważniejsza w tej pracy jest cierpliwość.

„Musimy być realistami. Kilku większym zespołom zajęło 10 lat by prawidłowo dostroić symulator. W ostatnich 10 latach technologia bardzo się zmieniła, systemy są teraz znacznie mądrzejsze i mam nadzieję, że w ciągu roku – półtora będziemy w stanie używać pełnych symulacji. Być może w pewnych aspektach uda się to wcześniej. To będzie długi proces, trzeba się nieustannie dostosowywać do rzeczywistości. Musimy upewniać się, że to ogromne i drogie PlayStation dla kierowców będzie dobrze odzwierciedlało realne warunki i odczucia będą takie jak w samochodzie. Nie ukończyliśmy jeszcze tego procesu” – mówi Jan Monchaux, dyrektor techniczny Alfa Romeo Racing Orlen.

„Nadal jesteśmy młodym zespołem jeżeli chodzi o symulator. Zrobimy co w naszej mocy by rozwinąć go w jak najlepszym stopniu, ale to wymaga czasu. Doświadczenie, jakie mam z symulatorami wskazuje mi, że musimy być bardzo cierpliwi. Trudno o to w Formule 1, bo wyścig odbywa się nie tylko na torze, ale też w garażu. Ustawienie symulatora jest dużym wyzwaniem” – komentuje Robert Kubica.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 30 marca

Podczas testów przed 24h Le Mans ginie Lucien Bianchi (17 startów, 1 podium w F1).

Umiera Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Carlos Reutemann odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Afryki Południowej. Po raz pierwszy w karierze z pole position startował Niki Lauda. Po raz 2. i ostatni na podium stał Mike Hailwood, a po raz 8. i również ostatni Jean – Pierre Beltoise. W F1 zadebiutował Vittorio Brambilla oraz zespół Hesketh, 50. start zaliczył Ronnie Peterson, a 100. Denny Hulme.

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Nelson Piquet, wygrywając GP USA. Startował z pierwszego w życiu pole position. Po raz 35. i ostatni na podium w F1 stanął Emerson Fittipaldi. 100. start zaliczył Mario Andretti, a z F1 po 132 wyścigach pożegnał się Clay Regazzoni.

Jacques Villeneuve odnosi 5. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz 50. w F1 startował Heinz – Harald Frentzen. Po raz pierwszy na podium melduje się ekipa Prost.

Lewis Hamilton wygrywa GP Malezji, odnosząc 23. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy