Robert-Kubica-BMW-M4-DTM-01-1024x683

DTM z BMW przesądzone? Na to wygląda

W czwartek mamy otrzymać potwierdzenie startów Roberta Kubicy w serii DTM w prywatnym aucie, przygotowanym przez BMW, a sponsorowanym przez PKN Orlen. Dzięki temu polski koncern uzyska sporą ekspozycję na ważnym dla niego rynku niemieckim.

Plotka, o której wiadomo od miesiąca, wydaje się mieć potwierdzenie w rzeczywistości. PKN Orlen i Robert Kubica mieli ustalić wszystkie szczegóły startów polskiego kierowcy w serii DTM w sezonie 2020. Potwierdzenia możemy spodziewać się jeszcze w tym tygodniu – w czwartek na specjalnej konferencji prasowej, również z udziałem Roberta Kubicy oraz prezesa PKN Orlen, Daniela Obajtka.

Oczywiście na blogu przeprowadzona zostanie z niej pełna relacja live. Sezon DTM rozpoczyna się 25 kwietnia, a wcześniej czekają nas jeszcze testy na torze Monza, które odbędą się między 16 a 18 marca.

Więcej informacji o serii DTM znajdziecie w zakładce DTM, utworzonej w menu bloga.

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najnowsze wpisy