Lawrence Stroll

Genialny plan Strolla i Wolffa?

Czy zespół Aston Martin zastąpi Mercedesa w Formule 1, a jego szefem zostanie Toto Wolff? Takie rewelacje można przeczytać coraz częściej w zagranicznej prasie.

Na pojawienie się takich plotek składa się kilka rzeczy:
– Możliwość odejścia Mercedesa z F1 po sezonie 2020 i sprzedaży ich zespołu
– Zainteresowanie kupnem 22% akcji Aston Martina przez Lawrence Strolla
– Sprzeciw Ferrari wobec planów Liberty Media zastąpienia Chase Careya Toto Wolffem

Według najnowszej plotki, Wolff miałby – w razie odejścia Mercedesa z F1 – pozostać szefem tego zespołu, po wykupieniu ekipy przez Lawrence Strolla. Wówczas – jeżeli Strollowi uda się sfinalizować zakup pakietu akcji Aston Martina, ekipa nosiłaby nazwę tego producenta.

Stroll ma kupić akcje Aston Martina za około $260 mln. Wcześniej mówiło się, że Stroll przebrandowałby swój obecny zespół, a zatem Racing Point. Jeżeli plotka z zakupem Mercedesa się potwierdzi, wówczas w rękach Kanadyjczyka będą dwa zespoły. Czy zdecyduje się na sprzedaż Racing Point?

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 4 kwietnia

Urodził się Dick Attwood (16 startów, 1 podium, 1 najszybsze okrążenie).

Urodził się Christian Danner (36 startów).

Podczas wyścigu 100 mil Daytona ginie George Amick (1 start, 1 podium).

Niki Lauda triumfuje po raz 18. w F1, wygrywając USA West. Było to jego 40. podium w karierze. Po raz jedyny z pole position startuje Andrea de Cesaris. Zespół Alfa Romeo po raz 50. jedzie w F1, a zespół Brabham po raz 100. Był to ostatni dotychczas wyścig, w którym Alfa Romeo rusza z pole position.

Michael Schumacher odnosi 73. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Bahrajnu.

Sebastian Vettel wygrywa GP Malezji, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Robert Kubica melduje się tuż za podium – na 4. miejscu.

Robert Kubica przyznaje w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego, że w ostatnich miesiącach wykonywał programy w symulatorach.