DTM Misano 2019

Bez Astona Martina w DTM

Wygląda na to, że tylko dwa auta będą rywalizować w sezonie 2020 serii DTM. R-Motorsport Aston Martin ogłosił wycofanie swoich aut z serii, w której może jeździć Robert Kubica.

R-Motorsport wystawiał w 2019 roku cztery auta i zapowiadał, że podobnie będzie w sezonie 2020. Szwajcarski skład nie dawał jednak rady w starciu z gigantami takimi jak Audi i BMW i w żadnym z wyścigów nie zajął miejsca w pierwszej piątce.

Według nieoficjalnych doniesień, pod koniec roku ekipa sprzedała wszystkie swoje auta i ogłosiła rozstanie z producentem silników – HWA.

„Ponowna ocena naszego programu w motorsporcie pokazała, że chcemy ustawić sobie nowe priorytety na przyszłość i zaangażowanie w DTM nie będzie dla nas odpowiednie. To, co zdecydowaliśmy w sprawie naszego programu ujawnimy później. Chciałbym podziękować przy tej okazji – szczególnie Gerhardowi Bergerowi oraz Dieterowi Gassowi oraz Jensowi Marquardtowi za wspólne zaangażowanie podczas naszego debiutanckiego sezonu” – powiedział szef ekipy, Florian Kamelger.

To wycofanie sprawia, że w stawce na tę chwilę jest tylko 14 samochodów – 8 Audi oraz 6 BMW, chyba że któraś z tych ekip zdecyduje się na dodatkowe samochody. Jednocześnie – po raz pierwszy od sezonu 2011, w DTM będą ścigały się auta tylko 2 producentów.

Źródło: motorsport.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 14 lutego

Urodził się Ronnie Peterson, wicemistrz świata z sezonów 1971 i 1978 (123 starty, 10 zwycięstw, 14 pole positions, 26 podiów).

Archiwum