DTM Misano 2019

Bez Astona Martina w DTM

Wygląda na to, że tylko dwa auta będą rywalizować w sezonie 2020 serii DTM. R-Motorsport Aston Martin ogłosił wycofanie swoich aut z serii, w której może jeździć Robert Kubica.

R-Motorsport wystawiał w 2019 roku cztery auta i zapowiadał, że podobnie będzie w sezonie 2020. Szwajcarski skład nie dawał jednak rady w starciu z gigantami takimi jak Audi i BMW i w żadnym z wyścigów nie zajął miejsca w pierwszej piątce.

Według nieoficjalnych doniesień, pod koniec roku ekipa sprzedała wszystkie swoje auta i ogłosiła rozstanie z producentem silników – HWA.

„Ponowna ocena naszego programu w motorsporcie pokazała, że chcemy ustawić sobie nowe priorytety na przyszłość i zaangażowanie w DTM nie będzie dla nas odpowiednie. To, co zdecydowaliśmy w sprawie naszego programu ujawnimy później. Chciałbym podziękować przy tej okazji – szczególnie Gerhardowi Bergerowi oraz Dieterowi Gassowi oraz Jensowi Marquardtowi za wspólne zaangażowanie podczas naszego debiutanckiego sezonu” – powiedział szef ekipy, Florian Kamelger.

To wycofanie sprawia, że w stawce na tę chwilę jest tylko 14 samochodów – 8 Audi oraz 6 BMW, chyba że któraś z tych ekip zdecyduje się na dodatkowe samochody. Jednocześnie – po raz pierwszy od sezonu 2011, w DTM będą ścigały się auta tylko 2 producentów.

Źródło: motorsport.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Archiwum