Motor Racing - Formula One World Championship - Abu Dhabi Grand Prix - Qualifying Day - Abu Dhabi, UAE

Nissany blisko roli kierowcy testowego Williamsa

W styczniu w Izraelu ma odbyć się konferencja prasowa, na której ogłoszone zostanie „coś wyjątkowego”, jak zapowiada Williams. Nie trudno domyślić się, że chodzi o zakontraktowanie Roya Nissany jako kierowcę testowego tej ekipy.

25-letni kierowca z Izreala uczestniczył w testach opon w Abu Zabi po zakończeniu sezonu F1, gdzie notował kilka sekund gorsze czasy niż jego koledzy z Williamsa. Dla ekipy z Grove ważniejsza jest jednak zasobność portfela ojca zawodnika.

22. zawodnik Formuły 2 w sezonie 2018 wraca do wyścigów po kontuzji i liczy na miejsce w Williamsie, które zwolni – awansujący na pozycję kierowcy wyścigowego – Nicholas Latifi.

Nie jest wykluczone, że Williams będzie miał niebawem inne ważne ogłoszenie – sprzedaż Williams Advanced Engeenering, o czym mówi się już od kilku miesięcy. Przynoszący kilkumilionowy dochód rocznie dział ekipy miałby zostać sprzedany by więcej pieniędzy można było przeznaczyć na ściganie w F1.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 27 stycznia

Urodził się George Follmer (12 startów, 1 podium).

Emerson Fittipaldi wygrywa GP Brazyli, odnosząc 10. zwycięstwo w karierze. Po raz 30. i ostatni w F1 jedzie Peter Revson.

Rene Arnoux wygrywa swój pierwszy wyścig w F1, triumfując w GP Brazylii. Pierwszy raz na podium staje Elio De Angelis.