Motor Racing - Formula One World Championship - Abu Dhabi Grand Prix - Qualifying Day - Abu Dhabi, UAE

Nissany blisko roli kierowcy testowego Williamsa

W styczniu w Izraelu ma odbyć się konferencja prasowa, na której ogłoszone zostanie „coś wyjątkowego”, jak zapowiada Williams. Nie trudno domyślić się, że chodzi o zakontraktowanie Roya Nissany jako kierowcę testowego tej ekipy.

25-letni kierowca z Izreala uczestniczył w testach opon w Abu Zabi po zakończeniu sezonu F1, gdzie notował kilka sekund gorsze czasy niż jego koledzy z Williamsa. Dla ekipy z Grove ważniejsza jest jednak zasobność portfela ojca zawodnika.

22. zawodnik Formuły 2 w sezonie 2018 wraca do wyścigów po kontuzji i liczy na miejsce w Williamsie, które zwolni – awansujący na pozycję kierowcy wyścigowego – Nicholas Latifi.

Nie jest wykluczone, że Williams będzie miał niebawem inne ważne ogłoszenie – sprzedaż Williams Advanced Engeenering, o czym mówi się już od kilku miesięcy. Przynoszący kilkumilionowy dochód rocznie dział ekipy miałby zostać sprzedany by więcej pieniędzy można było przeznaczyć na ściganie w F1.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.