Pietro Fittipaldi

Fittipaldi pojedzie w Super Formule

Pietro Fittipaldi żegna się z serią DTM, ale szybko znalazł swoją inną serię główną. W sezonie 2020 będzie ścigał się w japońskiej Super Formule. Wnuk Emersona Fittipaldiego nadal liczy na dostanie się do F1.

Fittipaldi w sezonie 2020 jeździł w ekipie klienciej Audi w serii DTM, ale ona ogłosiła już swój skład na 2020 rok, o czym więcej przeczytacie tutaj.

Od kilku tygodni mówiło się, że może on trafić właśnie do Super Formuły i teraz mamy tego potwierdzenie.

„Jestem bardzo dumny mogąc ogłosić, że będę ścigał się dla B-Max/Motopark Racing w sezonie 2020 Super Formuły” – napisał na Twitterze.

W kalendarzu serii jest 7 rund w sezonie 2020:
5 kwietnia – Suzuka
19 kwietnia – Fuji
17 maja – Autopolis
21 czerwca – Sportsland SUGO
30 sierpnia – Twin Ring Motegi
27 września – Okayama International Circuit
1 listopada – Suzuka

Fittipaldi jest również kierowcą testowym Haasa. Liczy on na przedłużenie umowy i większą rolę w ekipie w postaci jazd w pierwszych treningach. Brakuje mu 4 punktów do superlicencji. Musi jednak poczekać na decyzję Roberta Kubicy w tej sprawie.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.