Audi WRT 2020

Kliencki zespół Audi w DTM ogłosił skład

Fabio Scherer i Ed Jones będą kierowcami WRT Team Audi Sport. Swoje miejsce traci w niej zatem Pietro Fittipaldi.

Kliencki zespół Audi w DTM zajął w ubiegłym roku 7. miejsce w klasyfikacji generalnej serii. Jego kierowcami byli Pietro Fittipaldi i Jonathan Aberdein. Ten pierwszy myśli o startach w japońskiej Super Formule oraz rozszerzeniu swojej roli w ekipie Haas w F1, ten drugi bierze obecnie udział w testach młodych kierowców Audi.

20-letni Scherer w sezonie 2019 jeździł w Formule 3, gdzie zajął 17. miejsce.

Ed Jones ma 24 lata. Przez 3 ostatnie sezony jeździł w Indycar, gdzie zajmował 14, 13 i 20. miejsca na koniec sezonu. W 2016 roku wygrał Indy Lights, a w latach 2013 – 2014 jeździł w Europejskiej Formule 3.

Według doniesień medialnych, rozmowy z tą ekipą miał prowadzić Robert Kubica.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Archiwum