Raikkonen Alfa Romeo 2

Alfa Romeo nie przeszła crash-testów

Mogą szykować się opóźnienia w budowie bolidu Alfy Romeo. Jak informuje Roberto Chinchero z włoskiego Motorsportu, monokok ekipy z Hinwil nie przeszedł pierwszych testów zderzeniowych.

Pierwszy test zderzeniowy – czołowy – został przeprowadzony w CSI Certification & Testing w Bollate niedaleko Mediolanu. Wcześniej ekipa przetestowała monokok w swojej fabryce i test wypadł pozytywnie. Oficjalna próba zakończyła się jednak niepowodzenie.

Oblanie takiego testu nie jest czymś nadzwyczajnym, gdyż zespoły zawsze próbują oszczędzić na wadze, konstruując monokoki. Takie opóźnienie to jednak konieczność poprawek, a to oznacza mniej czasu na budowę reszty bolidu.

Źródło: motorsport.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 30 marca

Podczas testów przed 24h Le Mans ginie Lucien Bianchi (17 startów, 1 podium w F1).

Umiera Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Carlos Reutemann odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Afryki Południowej. Po raz pierwszy w karierze z pole position startował Niki Lauda. Po raz 2. i ostatni na podium stał Mike Hailwood, a po raz 8. i również ostatni Jean – Pierre Beltoise. W F1 zadebiutował Vittorio Brambilla oraz zespół Hesketh, 50. start zaliczył Ronnie Peterson, a 100. Denny Hulme.

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Nelson Piquet, wygrywając GP USA. Startował z pierwszego w życiu pole position. Po raz 35. i ostatni na podium w F1 stanął Emerson Fittipaldi. 100. start zaliczył Mario Andretti, a z F1 po 132 wyścigach pożegnał się Clay Regazzoni.

Jacques Villeneuve odnosi 5. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz 50. w F1 startował Heinz – Harald Frentzen. Po raz pierwszy na podium melduje się ekipa Prost.

Lewis Hamilton wygrywa GP Malezji, odnosząc 23. zwycięstwo w karierze.