Kubica rajd Wielkiej brutaniii

Tego dnia w F1 – 17 listopada

2012 – Robert Kubica wygrał Trofeo Aci Como. Na ostatnim OS-ie miał problem z hamulcami, dlatego jego przewaga nad innymi kierowcami spadła do 30 sekund. Polak po raz pierwszy jedzie Citroenem C4 WRC.

2013 – Sebastian Vettel wygrywa GP USA. Było to jego 38. zwycięstwo w karierze.

2013 – Pierwszy start Roberta w WRC. Polak przejeżdża tylko cztery pełne OS-y. Na pierwszych trzech zajmuje dwukrotnie ósme oraz siódme miejsce. Potem przydarza mu się rolowanie. „Źle oceniłem poziom przyczepności na hamowaniu. Myślę, że wynikała ona z tego, że na nawierzchni było duże błoto i kiedy zacząłem hamować zablokowałem przednie koła. Próbowałem wyratować się za pomocą hamulca ręcznego, ale wyjechaliśmy poza drogę. Był spory spadek i skończyliśmy na dachu” – wyjaśnił Kubica.

2015 – „W WRC można jeździć na różnych zasadach. Byłbym zdziwiony, gdybym nie wystartował już w żadnym rajdzie WRC, ale można pojechać też w WRC2 albo dla frajdy… W najbliższym czasie to mogą być dwa dni, a mogą być dwa miesiące. Zobaczymy. Dla nas sezon jeszcze się nie skończył, bo wracamy do naszej siedziby i dopiero tam trzeba wszystko dopiąć. Koniec jazdy to jeszcze nie koniec sezonu. Trzeba zrobić bilanse, wszystko podliczyć… Ostatnimi czasy niestety lub stety także tym muszę się zajmować…” – mówi Robert Kubica, który jednocześnie przyznaje, że w tym roku w ramach swojego zespołu wykonywał 5 różnych zawodów, a najmniej czasu zajmowała mu niestety jazda.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 14 lutego

Urodził się Ronnie Peterson, wicemistrz świata z sezonów 1971 i 1978 (123 starty, 10 zwycięstw, 14 pole positions, 26 podiów).

Archiwum