Kubica rajd Wielkiej brutaniii

Tego dnia w F1 – 17 listopada

2012 – Robert Kubica wygrał Trofeo Aci Como. Na ostatnim OS-ie miał problem z hamulcami, dlatego jego przewaga nad innymi kierowcami spadła do 30 sekund. Polak po raz pierwszy jedzie Citroenem C4 WRC.

2013 – Sebastian Vettel wygrywa GP USA. Było to jego 38. zwycięstwo w karierze.

2013 – Pierwszy start Roberta w WRC. Polak przejeżdża tylko cztery pełne OS-y. Na pierwszych trzech zajmuje dwukrotnie ósme oraz siódme miejsce. Potem przydarza mu się rolowanie. „Źle oceniłem poziom przyczepności na hamowaniu. Myślę, że wynikała ona z tego, że na nawierzchni było duże błoto i kiedy zacząłem hamować zablokowałem przednie koła. Próbowałem wyratować się za pomocą hamulca ręcznego, ale wyjechaliśmy poza drogę. Był spory spadek i skończyliśmy na dachu” – wyjaśnił Kubica.

2015 – „W WRC można jeździć na różnych zasadach. Byłbym zdziwiony, gdybym nie wystartował już w żadnym rajdzie WRC, ale można pojechać też w WRC2 albo dla frajdy… W najbliższym czasie to mogą być dwa dni, a mogą być dwa miesiące. Zobaczymy. Dla nas sezon jeszcze się nie skończył, bo wracamy do naszej siedziby i dopiero tam trzeba wszystko dopiąć. Koniec jazdy to jeszcze nie koniec sezonu. Trzeba zrobić bilanse, wszystko podliczyć… Ostatnimi czasy niestety lub stety także tym muszę się zajmować…” – mówi Robert Kubica, który jednocześnie przyznaje, że w tym roku w ramach swojego zespołu wykonywał 5 różnych zawodów, a najmniej czasu zajmowała mu niestety jazda.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Rosji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Popularne tagi