2019 United States Grand Prix, Saturday - Steve Etherington

Bottas Waszym bohaterem GP USA

Tym razem Robert Kubica zajął dopiero 9. miejsce w Waszym głosowaniu „Plus Minus” po GP USA. Zdecydowanym bohaterem rywalizacji dla Was okazał się Valtteri Bottas. A jak oceniliście wyścig w Austin?

Największy procent Waszych plusów zebrał Valtteri Bottas – aż 95% i został zdecydowanym zwycięzcą Waszego głosowania. W pierwszej trójce znaleźli się też Daniel Ricciardo oraz Lewis Hamilton.

Na drugim biegunie byli Kevin Magnussen, Danil Kvyat oraz Romain Grosjean.

Oto wyniki Waszego głosowania Plus/Minus po GP USA:

  PlusyMinusy% Plusów% MinusówRóżnica
1Valtteri Bottas12601696.551.2295.32
2Daniel Ricciardo10665181.683.9077.77
3Lewis Hamilton10389179.546.9772.56
4Lando Norris8988068.816.1362.68
5Max Verstappen92314770.7211.2659.46
6Alex Albon87210466.817.9658.85
7Carlos Sainz70012853.639.8043.83
8Sergio Perez71717154.9413.1041.83
9Robert Kubica58521044.8216.0928.73
10Kimi Raikkonen39432730.1925.055.13
11Nico Hulkenberg25134519.2326.43-7.20
12Pierre Gasly21946816.7835.86-19.08
13Charles Leclerc23554918.0042.06-24.06
14Sebastian Vettel15554411.8741.68-29.80
15Antonio Giovinazzi1285909.8045.21-35.40
16George Russell966837.3552.33-44.98
17Lance Stroll897196.8155.09-48.27
18Kevin Magnussen757135.7454.63-48.88
19Danil Kvyat1138078.6561.83-53.18
20Romain Grosjean579394.3671.95-67.58

Tak przedstawia się klasyfikacja generalna Waszych głosowań:

MiejsceKierowcaSingapurRosjaJaponiaMeksykUSASuma nowaŚrednia
1Robert Kubica95,61%43,90%41,15%95,51%28,73%647,44%64,74%
2Alex Albon23,47%69,80%70,49%71,72%58,85%494,31%49,43%
3Lewis Hamilton-13,91%76,56%26,22%86,06%72,56%439,01%43,90%
4Lando Norris47,93%44,21%-6,90%8,63%62,68%309,60%30,96%
5Max Verstappen69,47%52,30%-25,36%-38,21%59,46%296,72%29,67%
6Carlos Sainz-30,92%69,19%72,82%2,87%43,83%288,34%28,83%
7Daniel Ricciardo8,31%-23,54%51,58%45,74%77,77%233,01%23,30%
8Valtteri Bottas-29,80%48,41%94,13%49,73%95,32%224,63%22,46%
9Charles Leclerc68,04%24,25%-58,23%-3,01%-24,06%198,70%19,87%
10Sergio Perez-22,18%45,44%8,04%71,53%41,83%120,52%12,05%
11Sebastian Vettel74,76%13,81%43,65%50,52%-29,80%114,85%11,49%
12Danil Kvyat-24,68%-14,12%-11,04%-33,31%-53,18%12,54%1,25%
13Pierre Gasly26,18%-30,80%29,76%17,67%-19,08%-73,67%-7,37%
14Kimi Raikkonen-51,77%-66,60%-40,37%-14,20%5,13%-74,29%-7,43%
15Nico Hulkenberg-6,61%6,85%7,59%-7,46%-7,20%-89,08%-8,91%
16Lance Stroll-12,14%-10,74%5,69%-27,94%-48,27%-149,25%-14,93%
17George Russell-59,95%-34,74%-29,85%-74,21%-44,98%-185,17%-18,52%
18Antonio Giovinazzi29,41%-50,61%-38,82%-33,44%-35,40%-309,23%-30,92%
19Kevin Magnussen-63,22%9,97%-43,39%-52,35%-48,88%-453,29%-45,33%
20Romain Grosjean-74,63%65,04%-43,91%-81,54%-67,58%-543,24%-54,32%

Ciekawe?

 

Najciekawszym momentem wyścigu dla większości z Was był start (427 głosów). Niewiele mniej głosów otrzymała jednak walka Bottasa i Hamiltona w końcówce wyścigu (416). Dla 201 osób najciekawsza była walka w środku stawki, a dla 195 awaria auta Sebastiana Vettela. Dla 76 osób najbardziej interesujący był pojedynek Roberta Kubicy i George Russella.

Średnia głosów GP USA to 4,82, a zatem było to jedno z najnudniejszych GP obecnego sezonu.

Jego bohaterem dla wększośći głosujących był Valtteri Bottas, który otrzymał 656 głosów. Na drugim miejscu z 211 głosami uplasował się Alex Albon, a na trzecim Robert Kubica (142). Sporo głosów zebrali również Lewis Hamilton (117) oraz Daniel Ricciardo (84).

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 12 listopada

Urodził się Peter Whitehead (10 startów, 1 podium).

Damon Hill wygrywa GP Australii, odnosząc 13. zwycięstwo w karierze oraz 30. podium. Po raz jedyny w karierze na podium staje Gianni Morbidelli. Jedyne podium zgarnia ekipa Footwork.

Portal omnicorse pisze, że Robert Kubica jest gotów spróbować swoich sił w DTM.

Zespół Oregon i auto RS 01 z Robertem Kubicą w składzie, nie kończy wyścigu 6h di Roma z powodu awarii. Robert Kubica jeździł 1,5 godziny i notował bardzo dobre czasy.

Sebastian Vettel triumfuje w GP Brazylii. To było jego 47. zwycięstwo w karierze oraz 950. triumf auta napędzanego silnikiem Ferrari.

Auto Motor und Sport informuje, że trwa dopracowywanie szczegółów kontraktu Roberta Kubicy.

Najnowsze wpisy