2019 United States Grand Prix, Saturday - Steve Etherington

Bottas Waszym bohaterem GP USA

Tym razem Robert Kubica zajął dopiero 9. miejsce w Waszym głosowaniu „Plus Minus” po GP USA. Zdecydowanym bohaterem rywalizacji dla Was okazał się Valtteri Bottas. A jak oceniliście wyścig w Austin?

Największy procent Waszych plusów zebrał Valtteri Bottas – aż 95% i został zdecydowanym zwycięzcą Waszego głosowania. W pierwszej trójce znaleźli się też Daniel Ricciardo oraz Lewis Hamilton.

Na drugim biegunie byli Kevin Magnussen, Danil Kvyat oraz Romain Grosjean.

Oto wyniki Waszego głosowania Plus/Minus po GP USA:

  PlusyMinusy% Plusów% MinusówRóżnica
1Valtteri Bottas12601696.551.2295.32
2Daniel Ricciardo10665181.683.9077.77
3Lewis Hamilton10389179.546.9772.56
4Lando Norris8988068.816.1362.68
5Max Verstappen92314770.7211.2659.46
6Alex Albon87210466.817.9658.85
7Carlos Sainz70012853.639.8043.83
8Sergio Perez71717154.9413.1041.83
9Robert Kubica58521044.8216.0928.73
10Kimi Raikkonen39432730.1925.055.13
11Nico Hulkenberg25134519.2326.43-7.20
12Pierre Gasly21946816.7835.86-19.08
13Charles Leclerc23554918.0042.06-24.06
14Sebastian Vettel15554411.8741.68-29.80
15Antonio Giovinazzi1285909.8045.21-35.40
16George Russell966837.3552.33-44.98
17Lance Stroll897196.8155.09-48.27
18Kevin Magnussen757135.7454.63-48.88
19Danil Kvyat1138078.6561.83-53.18
20Romain Grosjean579394.3671.95-67.58

Tak przedstawia się klasyfikacja generalna Waszych głosowań:

MiejsceKierowcaSingapurRosjaJaponiaMeksykUSASuma nowaŚrednia
1Robert Kubica95,61%43,90%41,15%95,51%28,73%647,44%64,74%
2Alex Albon23,47%69,80%70,49%71,72%58,85%494,31%49,43%
3Lewis Hamilton-13,91%76,56%26,22%86,06%72,56%439,01%43,90%
4Lando Norris47,93%44,21%-6,90%8,63%62,68%309,60%30,96%
5Max Verstappen69,47%52,30%-25,36%-38,21%59,46%296,72%29,67%
6Carlos Sainz-30,92%69,19%72,82%2,87%43,83%288,34%28,83%
7Daniel Ricciardo8,31%-23,54%51,58%45,74%77,77%233,01%23,30%
8Valtteri Bottas-29,80%48,41%94,13%49,73%95,32%224,63%22,46%
9Charles Leclerc68,04%24,25%-58,23%-3,01%-24,06%198,70%19,87%
10Sergio Perez-22,18%45,44%8,04%71,53%41,83%120,52%12,05%
11Sebastian Vettel74,76%13,81%43,65%50,52%-29,80%114,85%11,49%
12Danil Kvyat-24,68%-14,12%-11,04%-33,31%-53,18%12,54%1,25%
13Pierre Gasly26,18%-30,80%29,76%17,67%-19,08%-73,67%-7,37%
14Kimi Raikkonen-51,77%-66,60%-40,37%-14,20%5,13%-74,29%-7,43%
15Nico Hulkenberg-6,61%6,85%7,59%-7,46%-7,20%-89,08%-8,91%
16Lance Stroll-12,14%-10,74%5,69%-27,94%-48,27%-149,25%-14,93%
17George Russell-59,95%-34,74%-29,85%-74,21%-44,98%-185,17%-18,52%
18Antonio Giovinazzi29,41%-50,61%-38,82%-33,44%-35,40%-309,23%-30,92%
19Kevin Magnussen-63,22%9,97%-43,39%-52,35%-48,88%-453,29%-45,33%
20Romain Grosjean-74,63%65,04%-43,91%-81,54%-67,58%-543,24%-54,32%

Ciekawe?

 

Najciekawszym momentem wyścigu dla większości z Was był start (427 głosów). Niewiele mniej głosów otrzymała jednak walka Bottasa i Hamiltona w końcówce wyścigu (416). Dla 201 osób najciekawsza była walka w środku stawki, a dla 195 awaria auta Sebastiana Vettela. Dla 76 osób najbardziej interesujący był pojedynek Roberta Kubicy i George Russella.

Średnia głosów GP USA to 4,82, a zatem było to jedno z najnudniejszych GP obecnego sezonu.

Jego bohaterem dla wększośći głosujących był Valtteri Bottas, który otrzymał 656 głosów. Na drugim miejscu z 211 głosami uplasował się Alex Albon, a na trzecim Robert Kubica (142). Sporo głosów zebrali również Lewis Hamilton (117) oraz Daniel Ricciardo (84).

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy