Roman Byliński

Roman Biliński w brytyjskiej serii F4

Arden Motorsport potwierdza, że Roman Biliński dołączy do Red Arrows w sezonie 2020 F4 British Championship.

15-latek jest absolwentem serii Ginetta Juniors, zajmując ogólnie podium i kolejne pięć miejsc w pierwszej dziesiątce z pierwszych siedmiu rundach bardzo konkurencyjnej kategorii.

Wcześniej do najważniejszych wydarzeń kartingowych Bilińskiego należy zdobycie tytułu Rissington Honda Cadet Championship, a także przyznanie nagrody Nigela Mansella „Najbardziej obiecujący kierowca”.

„Jestem absolutnie podekscytowany, że Roman wybrał Arden Motorsport, gdy wkracza na Mistrzostwa Brytyjskie F4 w 2020 roku.
Obserwujemy jego postępy w szeregach Ginetty już od jakiegoś czasu i jesteśmy pod dużym wrażeniem – nie mogę się doczekać współpracy w następnym sezonie ” – mówi Gary Ward szef zespołu

„Cieszę się, że mogę ścigać się z Arden Motorsport w sezonie 2020. Mam ze sobą bardzo silny zespół, który ma ten sam cel sukcesu, więc na pewno damy z siebie wszystko przez cały sezon.” – powiedział Roman Biliński

Runda otwierająca sezon 2020 odbędzie się w Donington Park, w weekend 28-29 marca.

Jakub Andrusiewicz

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 12 listopada

Urodził się Peter Whitehead (10 startów, 1 podium).

Damon Hill wygrywa GP Australii, odnosząc 13. zwycięstwo w karierze oraz 30. podium. Po raz jedyny w karierze na podium staje Gianni Morbidelli. Jedyne podium zgarnia ekipa Footwork.

Portal omnicorse pisze, że Robert Kubica jest gotów spróbować swoich sił w DTM.

Zespół Oregon i auto RS 01 z Robertem Kubicą w składzie, nie kończy wyścigu 6h di Roma z powodu awarii. Robert Kubica jeździł 1,5 godziny i notował bardzo dobre czasy.

Sebastian Vettel triumfuje w GP Brazylii. To było jego 47. zwycięstwo w karierze oraz 950. triumf auta napędzanego silnikiem Ferrari.

Auto Motor und Sport informuje, że trwa dopracowywanie szczegółów kontraktu Roberta Kubicy.

Archiwum