Roman Byliński

Roman Biliński w brytyjskiej serii F4

Arden Motorsport potwierdza, że Roman Biliński dołączy do Red Arrows w sezonie 2020 F4 British Championship.

15-latek jest absolwentem serii Ginetta Juniors, zajmując ogólnie podium i kolejne pięć miejsc w pierwszej dziesiątce z pierwszych siedmiu rundach bardzo konkurencyjnej kategorii.

Wcześniej do najważniejszych wydarzeń kartingowych Bilińskiego należy zdobycie tytułu Rissington Honda Cadet Championship, a także przyznanie nagrody Nigela Mansella „Najbardziej obiecujący kierowca”.

„Jestem absolutnie podekscytowany, że Roman wybrał Arden Motorsport, gdy wkracza na Mistrzostwa Brytyjskie F4 w 2020 roku.
Obserwujemy jego postępy w szeregach Ginetty już od jakiegoś czasu i jesteśmy pod dużym wrażeniem – nie mogę się doczekać współpracy w następnym sezonie ” – mówi Gary Ward szef zespołu

„Cieszę się, że mogę ścigać się z Arden Motorsport w sezonie 2020. Mam ze sobą bardzo silny zespół, który ma ten sam cel sukcesu, więc na pewno damy z siebie wszystko przez cały sezon.” – powiedział Roman Biliński

Runda otwierająca sezon 2020 odbędzie się w Donington Park, w weekend 28-29 marca.

Jakub Andrusiewicz

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Archiwum