Japonia Hagibis

„Przechodzi bokiem”

Największe uderzenie tajfunu Hagibis ominie tor Suzuka, ale to wcale nie oznacza, że rozegranie Grand Prix Japonii nie jest zagrożone. Nad torem mocno wieje i często pada. Szkód w infrastrukturze raczej nie będzie.

Wczoraj rano Hagibis wkroczył do Japonii. Na szczęście dla F1, skręcił mocno na wschód i nie zahaczył o tor Suzuka. Jeszcze wczoraj wieczorem sytuacja wyglądała tak:

Nad samym torem mocno padało i wiało.

Rano pogoda niedaleko toru była taka:

Dziś mapa pokazuje, że oko tajfunu jest oddalone od toru.

Obecnie w Japonii jest już 19 i nie pada.

To co dla F1 oznacza dobre wiadomości, dla pozostałych rejonów Japonii jest złymi wieściami. Tajfun uderzył bardziej na wschód i jak informują media, ewakuowanych jest blisko milion osób i są już ofiary śmiertelne, a zniszczenia materialne są duże.

Jakby tego było mało, u wybrzeży Japonii miało miejsce dość silne trzęsienie ziemi o sile 5,7 w skali Richtera. Ryzyko powstania fali tsunami jest jednak niewielkie.

Taki obrót spraw nie oznacza jednak, że zaplanowane na jutro sesje na pewno się odbędą, choć szanse niekorzystnego obrotu spraw są małe.

Padać nad Suzuką ma przestać około północy, a potem ma być dość słonecznie, choć temperatury będą sięgały maksymalnie 13 stopni Celsjusza.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy