Mercedes i Ferrari: Do końca sezonu bez zmian

Dwie prowadzące w klasyfikacji konstruktorów ekipy – Mercedes i Ferrari wypowiadają się jednomyślnie na temat wszelkich poprawek w tym roku.

Matta Binotto, szef Ferrari przyznał, że Singapur był ostatnim miejscem w kalendarzu, podczas którego dostarczony został tak duży pakiet poprawek. Dodał, że obecnie skupiają się na pracy w fabryce , gdzie głównym tematem jest już przyszłoroczne auto. Zwrócił także uwagę, że poprawa jaka nastąpiła po wakacjach to nie wyjątek, lecz potwierdzenie ciężkiej pracy zespołu od początku sezonu.

Podkreślił, że efekt uzyskany w Singapurze był sumą wszystkich wcześniejszych poprawek, bo każde dodawały coś pozytywnego i łącznie stworzyły naprawdę szybkie auto.

Po drugiej stronie barykady Toto Wolff powiedział: Tak zostało to zaplanowane. Musimy odpowiednio zarządzać swoimi zasobami, także z myślą o przyszłym sezonie. Na Suzuce będzie kilka drobiazgów, które chcemy sprawdzić, ale nie będą to wielkie kroki, jakie miały miejsce przy każdej poprawce do przerwy letniej.

Pamiętać należy, że Mercedes ma duży spokój w działaniu, bo już niemal zapewniony ma tytuł zarówno wśród konstruktorów, jak i kierowców – za sprawą Lewisa Hamiltona. W związku z tymi faktami końcówka sezonu może być nadal ciekawa i bardzo otwarta. Nie zapominajmy, że w grze pozostaje jeszcze Red Bull, który za wszelką cenę będzie chciał stanąć na najwyższym stopniu podium, na domowym torze Hondy – swojego dostawcy silników.

Nam pozostaje jedynie zacierać ręce! Szymon Klimas

Źródło: gptoday.net i crash.net

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.