Motor Racing - Formula One World Championship - Russian Grand Prix - Qualifying Day - Sochi, Russia

Co dalej z Nico Hulkenbergiem ?

Kierowca Renault straci swoje miejsce w przyszłym sezonie na rzecz Estebana Ocona. Niemiec był łączony z Alfą Romeo jednak wygląda na to, że miejsce w zespole utrzyma aktualny kierowca.

Związki pomiędzy Hulkenbergiem a dyrektorem ekipy Alfa Romeo wywołały spekulacje, że w przyszłym roku może dołączyć do zespołu zamiast Antonio Giovinazziego. Podczas Grand Prix Japonii na konferencji prasowej FIA Vasseur podkreślił poprawę formy Giovinazziego.

„Wkrótce podejmiemy decyzję. Ale szczerze mówiąc, jeśli spojrzysz na ostatnie wydarzenia, uważam, że Antonio wykonuje bardzo dobrą robotę.” – powiedział Fredric Vasseur

„Był blisko Kimiego Raikkonena w ostatnich sześciu lub siedmiu kwalifikacjach z rzędu. Był z przodu w Soczi. OK, pierwsze okrążenie nie było dla nas dobre, ale wykonuje swoją pracę i poprawia się krok po kroku. [W piątek] mieliśmy problem z samochodem i nie był w stanie wykazać tempa, ale wykonuje swoją pracę, poprawia się i jestem bardzo pewny.” – kończy Vasseur, dając do zrozumienia, że to mocny kandydat do pozostania na 2020 r.

Hulkenberg nie ma jeszcze „żadnych wiadomości” na temat jego przyszłości: ,,Jeżeli miałbym nie jeździć w F1, to szczerze mówiąc nie zastanawiałem się gdzie. Myślę, że także dla mnie osobiście poświęciłbym trochę czasu, aby uzyskać jasność co do tego, czego chcę, znaleźć nowe wyzwanie. Oczywiście w przyszłości znów będę w jakimś samochodzie wyścigowym, ponieważ to właśnie uwielbiam robić, to moja pasja. Myślę więc, że tylko czas pokaże, co się stanie.”

Jakub Andrusiewicz

źródło: racefans.net

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 16 października

Urodził się Kimi Raikkonen, mistrz świata z 2007 roku, drugi zawodnik sezonów 2003 i 2005 oraz trzeci w latach 2008, 2012 i 2018 (309 startów, 21 wygranych, 18 pole positions, 46 najszybszych okrążeń i 103 podia).

Alan Jones wygrywa GP Las Vegas. Było to jego 12. i ostatnie zwycięstwo w karierze oraz 24. i ostatnie podium. Ostatni raz z pole position startuje Carlos Reutemann, a jedyny raz na podium gości Bruno Giacomelli. Mistrzostwo świata zapewnia sobie w tym wyścigu Nelson Piquet – to jego pierwszy z trzech tytułów.

Eddie Irvine triumfuje w GP Malezji. To jego 4. i ostatnie zwycięstwo w F1.

Robert Kubica testuje na torze Hungaroring bolid Williamsa z 2014 roku.