Motor Racing - Formula One World Championship - Russian Grand Prix - Qualifying Day - Sochi, Russia

Co dalej z Nico Hulkenbergiem ?

Kierowca Renault straci swoje miejsce w przyszłym sezonie na rzecz Estebana Ocona. Niemiec był łączony z Alfą Romeo jednak wygląda na to, że miejsce w zespole utrzyma aktualny kierowca.

Związki pomiędzy Hulkenbergiem a dyrektorem ekipy Alfa Romeo wywołały spekulacje, że w przyszłym roku może dołączyć do zespołu zamiast Antonio Giovinazziego. Podczas Grand Prix Japonii na konferencji prasowej FIA Vasseur podkreślił poprawę formy Giovinazziego.

„Wkrótce podejmiemy decyzję. Ale szczerze mówiąc, jeśli spojrzysz na ostatnie wydarzenia, uważam, że Antonio wykonuje bardzo dobrą robotę.” – powiedział Fredric Vasseur

„Był blisko Kimiego Raikkonena w ostatnich sześciu lub siedmiu kwalifikacjach z rzędu. Był z przodu w Soczi. OK, pierwsze okrążenie nie było dla nas dobre, ale wykonuje swoją pracę i poprawia się krok po kroku. [W piątek] mieliśmy problem z samochodem i nie był w stanie wykazać tempa, ale wykonuje swoją pracę, poprawia się i jestem bardzo pewny.” – kończy Vasseur, dając do zrozumienia, że to mocny kandydat do pozostania na 2020 r.

Hulkenberg nie ma jeszcze „żadnych wiadomości” na temat jego przyszłości: ,,Jeżeli miałbym nie jeździć w F1, to szczerze mówiąc nie zastanawiałem się gdzie. Myślę, że także dla mnie osobiście poświęciłbym trochę czasu, aby uzyskać jasność co do tego, czego chcę, znaleźć nowe wyzwanie. Oczywiście w przyszłości znów będę w jakimś samochodzie wyścigowym, ponieważ to właśnie uwielbiam robić, to moja pasja. Myślę więc, że tylko czas pokaże, co się stanie.”

Jakub Andrusiewicz

źródło: racefans.net

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.