Hamilton: Nie ma lepszego uczucia niż ściganie się z świetnym Verstappenem

Lewis Hamilton, który wygrał niedzielny wyścig na torze w Budapeszcie w samych superlatywach wypowiedział się o swoim na ten moment największym oponencie.

Lewis podkreślił, że walka była świetna, ale jednocześnie pełna szacunku. Wyraził nadzieję na to, iż w przyszłości również tak będzie. „Już po stracie gdy znalazłem się tuż za Maxem, to pomyślałem sobie, że ta rywalizacja, o której wszyscy mówią, będzie mogła dzisiaj mieć miejsce”.

Brytyjczyk wyraził zadowolenie z przebiegu ostatnich czterech wyścigów i dodał, że cieszy się z tego, iż tak zacięte wyścigi nastąpiły akurat po okresie kiedy fani mówili dużo negatywnego o tym sporcie. Między wierszami można odczytać, że chodziło mu o narzekania na dominację jego zespołu w początkowej fazie sezonu.

Na koniec wypowiedzi przyznał, że cieszy się z faktu podjęcia rękawicy przez Red Bulla i czeka teraz na Ferrari, które z całą pewnością będzie mocne na torach obfitujących w proste czyli na Spa i Monzy.

Szymon Klimas

Źródło: gptoday.net

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 28 stycznia

Urodził się Jimmy Bryan (9 startów, 1 zwycięstwo, 3 podia).

Emerson Fittipaldi wygrywa GP Argentyny. Było to jego 7. zwycięstwo w karierze, podczas któego wykręcił swoje pierwsze najszybsze kółko w karierze.

Urodził się Takuma Sato (90 startów, 1 podium).